P0

Kriminalai ir nelaimės

Už mirtinai sužalotą moterį – lygtinė bausmė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-14


Klaipėdos apylinkės teismas praneša paskelbęs nuosprendį byloje dėl automobilio vairuotojo sukeltos avarijos, kurioje žuvo pėsčioji.

Mirtinas incidentas įvyko Klaipėdoje, Minijos gatvėje, ties sankryža su Rūtų gatve.

Nustatyta, kad teisiamasis, vairuodamas automobilį, viršijo didžiausią leistiną 50 km/h greitį, mieste važiuodamas ne mažesniu nei 105 km/h greičiu.

Jis artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos nesulėtino važiavimo greičio, nesustojo prieš pėsčiųjų perėjos ir partrenkė per nereguliuojamą perėją ėjusią pėsčiąją. Moteris po kontakto su automobiliu atsitrenkė į priešpriešine eismo juosta važiuojantį kitą automobilį ir dėl eismo įvykio metu patirtų kūno sužalojimų ligoninėje mirė.

Kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi ir atsiprašė nukentėjusiųjų. Be to, jis suteikė nukentėjusiajai pagalbą, savo noru atlygino nukentėjusiųjų patirtas proceso išlaidas, įsipareigojo atlyginti turtinę žalą, kurią atsisakė padengti draudimo bendrovė.

Teismas tai pripažino kaltinamojo atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė ne tik į jas, bet ir į tai, kad Kelių eismo taisyklių pažeidimas nebuvo tyčinis, asmuo anksčiau neteistas, nebaustas administracine tvarka, pats labai išgyvena dėl to, kas atsitiko. Todėl teismas bausmės dydį nustatė ženkliai mažesnį už sankcijoje nustatytą bausmės vidurkį.

Kadangi byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas vyrui skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Vyras taip pat įpareigotas atlyginti nukentėjusiems turtinę 7804 eurų žalą. Be to, jam uždrausta dvejus metus vairuoti automobilį.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


2020-07-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt