P0

Fotoreportažai, Sveikata

Apdovanojo šių laikų didvyrius

Saulė Rudytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-07-15


Klaipėdos universitete trečiadienį įteikti apdovanojimai Klaipėdos regiono medikams, kurių pastangos padėjo sėkmingai suvaldyti COVID-19 pandemiją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga padėkojo medikams už atsidavimą ir profesionalumą ir įteikė medalius „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.

Specialiai sukurti medaliai įteikti Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir kitų miesto bei regiono gydymo įstaigų medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų ir mobilių punktų darbuotojams. Visą apdovanotų medikų sąrašą rasite čia.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas sakė, jog  ministras ir jo komanda pasirinko teisingą vietą ir laiką įvertinti medikus.

„Klaipėdos universitetas, šie rūmai ir istoriniai pastatai mena dar 1918 metų pandemiją, kuri buvo labai skausminga, todėl manau, jog ši vieta puikiai perteikia senų laikų dvasią ir yra tinkama pagerbiant šių dienų didvyrius liepos 15-ąją, Žalgirio mūšio dieną”, – sakė rektorius.

„Didelis malonumas būti tokioje auditorijoje su tiek daug motyvuotų ir atsidavusių žmonių. Iš tikrųjų mums visiems teko neeilinis išbandymas. Iš pradžių buvo sunku patikėti, kad šis išbandymas rimtas, buvo visokių dvejonių, ar virusas yra, ar jo nėra. Šalys rinkosi skirtingas strategijas, kai kurios vis dar laikosi tokių taktikų, kurios galbūt yra sunkiai paaiškinamos. Likimo ironija, jog žmonės, kurie netikėjo viruso grėsme, dabar patys yra užsikrėtę. Tai tik parodo, kokia nenuspėjama šita situacija, kaip buvo negalima prognozuoti, kaip viskas vystysis. Lietuva yra garbingame šalių 5-tuke, kuri gerai susitvarkė su pirmuoju viruso įveikimo etapu. Niekas dar nesibaigė, virusas niekur nedingo, tyrimai toliau vyksta ir mes negalime prarasti budrumo, turime toliau taikyti saugos priemones, išlikti sąmoningais. Nežinau, kada dar buvo toks pasididžiavimas Lietuva, kada dar asmeniškai tokį jaučiau, kaip per COVID-19. Labai sunku paaiškinti, kodėl mūsų visuomenė taip atsakingai elgėsi ir yra daug šalių su patikimesniais, senesniais demokratijos mechanizmais, tačiau šįkart mes elgėmės kaip niekad atsakingai.  Šita pandemija ir krizė tapo labai rimtu išbandymu mūsų sistemai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Žmonės, kuriems reikia dėkoti, nėra tik medikai. Buvo didžiulė armija žmonių, kurie viską padarė, kad Lietuva būtų tokiame šalių 5-tuke“, – kalbėjo ministras A. Veryga.

Anot jo, raktas į sėkmę buvo ne tik medikų profesionalus darbas, o ir jų rodoma iniciatyva naujovėms.

Po apdovanojimų pakalbintas Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojas anesteziologas-reanimatologas Nerijus Klimas sakė pats apdovanojimų neprašęs, jį apdovanoti rekomendavo.

„Toks įvertinimas yra komandinio darbo rezultatas, o aš esu komandos dalis. Atsipalaiduoti dabar tikrai neverta, mūsų darbas tikrai negrįžo į senas vėžes, laikomės griežtų apsaugos priemonių su kiekvienu pacientu, turime susigyventi su šiuo virusu“, – teigė medikas.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt