P0

Kultūra

Atostogaujantiems pajūryje – naujos ekspozicijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-16


Lietuvos nacionalinis dailės muziejus atostogaujančius pajūryje kviečia nepamiršti ir jo filialuose šiuo metu eksponuojamų parodų.

Poilsiaujantieji Kuršių nerijoje bei jos gyventojai kviečiami užsukti į Pamario galerijoje Juodkrantėje veikiančią parodą LAIKRODININKAS, kuri ragina naujai pasižiūrėti į muziejaus liaudies meno rinkinį.

Danutė Žalnieriūtė: Penkios liūdnos kriaušės

Parodą kuruojantys menininkai Žilvinas Landzbergas ir Marija Repšytė muziejuje saugomus, iš savo kasdienio ritualo ištrauktus buities daiktus bei liaudmeistrių kūrybą šnekina šiuolaikinio meno kūrinių kontekste.

Šiuolaikinio meno ir dizaino kūrėjų darbai, kai kurie sukurti specialiai šiai parodai, galerijoje susitinka su muziejaus saugyklose gyvenančiais eksponatais ir kviečia į kelionę, kurioje kuriamos naujos prasmės ir patirtys.

Daugiau apie parodą – čia. 

Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje veikia jau portale anonsuota jubiliejinė Sofijos Kanaverskytės dekoratyvinių vėliavų paroda bei retrospektyvinė Danutės Žalnieriūtės grafikos ekspozicija.

Klaipėdietės grafikės D. Žalnieriūtės parodoje eksponuojami darbai atstovauja trisdešimties metų kūrybos laikotarpiui. Pasak parodos kuratorės Kristinos Jokubavičienės, kiekvienas objektas – ar tai būtų saulėgrąžų graižai, prinokusios kriaušės, veido fragmentas, pastato frontonas, medžiagos skiautė – perteikiamas labai konkrečiai, bet štrichų ir linijų voratinklis, tampantis neįskaitomu ornamentų slaptaraščiu, keičia kiekvieną motyvą, netikėtai sieja jį su kitu, suteikia naujų konotacijų.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.


  2020-07-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt