P0

Regionas

Pramogautojai ir mariose, ir Nemune pažeidė valstybinę sieną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-20


Savaitgalį pasieniečiai nustatė du netyčinius sienos su Rusija vandenyje pažeidimus bei turėjo darbo Kuršių mariose, drausmindami plaukiojimo priemonėmis prie sienos artėjančius pramogautojus.

Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Neringos pasienio užkardos pareigūnai užfiksavo, kaip Kuršių mariose kateris iš Lietuvos pusės kirto sieną su Rusija.

Netrukus jis apsisuko ir grįžo į Lietuvos teritoriją. Čia pažeidėjų jau laukė ir juos sulaikė greitaeigiu kateriu „Boomeranger“ atskubėję Neringos pasieniečiai. Pramoginiu kateriu plaukė jo savininkas šiaulietis bei Kauno rajono gyventojas.

Jie buvo nulydėti iki mariose budinčio laivo „Medeleine“, kuriame pramogautojai buvo apklausti. Išsiaiškinę aplinkybes, įvykį pasieniečiai įvertino kaip administracinį nusižengimą – neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo. Skyrus 35 eurų baudas ir atlikus visus formalumus abu vyrai buvo paleisti ir išvyko prie „Medeleine“ prišvartuotu savo kateriu.

Skelbiama, jog savaitgalį Kuršių mariose buvo daug pramoginių plaukiojimo priemonių. Dėl to net dviejų VSAT greitaeigių katerių „Boomeranger“ įgulos nuolat patruliavo prie pat sienos su Rusija ir įspėdavo prie jos pavojingai priartėjusių plaukiojimo priemonių kapitonus. Nors Kuršių mariose nužymėta ir valstybės sienos apsaugos zona, ir už poros šimtų metrų esanti siena, atsipalaidavę pramogautojai vis stengėsi priartėti kuo arčiau Rusijos vandenų. Taip kildavo didelė rizika pažeisti sieną. Iš viso dviem „Boomeranger“ patruliavę pasieniečiai dėl to įspėjo maždaug pusšimtį asmenų.

Sekmadienį pažeidimas užfiksuotas ir Nemune Šilutės rajone ties Žalgirių kaimu. Čia motorinė valtis kirto upės farvateriu einančią valstybės sieną ir įplaukė į Rusijos teritoriją.

Kai valtis su keturiais asmenimis grįžo į Lietuvos pusę, ją pasitiko tarnybiniu kateriu „Texas“ atskubėję pasieniečiai. Paaiškėjo, kad išsinuomota valtimi plaukė keturi pramogautojai iš Klaipėdos – du vyrai ir dvi moterys.

Jie buvo pristatyti į Rusnės upių pasienio punktą. Ir šiuo atveju sienos pažeidimas traktuotas kaip netyčinis, todėl klaipėdiečiams skirtos administracinės baudos po 35 eurus. Atlikus formalumus pramogautojai paleisti, jiems grąžinta ir valtis.


  2020-07-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt