P0

Miestas, Svarbu

Dėl KUL pastatų modernizavimo – pagalba iš Europos (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-07-21


Klaipėdos universitetinės ligoninės pastatai per kelerius artimiausius metus gali būti modernizuoti, nes, panašu, jog atsirado sprendimas, kur ieškoti tokiai rekonstrukcijai reikalingų pinigų.

Klaipėdos savivaldybės administracija siūlo pasinaudoti Europos energijos efektyvumo fondo (EEEF) pagalba. Tokiam siūlymui ir turi pritarti miesto taryba. Savo sutikimą jau išreiškė antradienį posėdžiavę Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis aiškino, jog savivaldybės administracija ketina pateikti EEEF paraišką dėl techninės pagalbos skyrimo projekto įgyvendinimo dokumentacijai parengti. Jei EEEF nuspręstų skirti finansavimą, Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) sudarytų su EEEF sutartį dėl techninės pagalbos projektui įgyvendinti skyrimo. O vienas iš būtinų dokumentų techninei paramai gauti yra Savivaldybės tarybos sprendimas dėl pritarimo projektui.

Techninė parama yra ne tik visos dokumentacijos (energetinis auditas, investicinis projektas, viešojo pirkimo dokumentai) parengimas, bet ir įvairios konsultacijos. Numatoma, jog tokia parama yra ne didesnė nei 200 tūkst. eurų.

Planuojama, jog pirmasis projekto etapas gali trukti dvejus metus ir jis pasibaigs rangovo, kuris atliks viešųjų pastatų modernizavimą, parinkimu.

Antrasis projekto etapas yra visų Klaipėdos universitetinės ligoninės korpusų modernizavimas, kad pastatai būtų atnaujinti ir taptų energetiškai efektyvūs. Skaičiuojama, kad šiam tikslui gali prireikti apie 8 mln. eurų, o darbai truktų dvejus metus.

Ligoninės pastatų rekonstrukcijos finansavimo šaltiniai politikams ir kėlė daugiausia klausimų. „Tikrai visi pritariame, kad ligoninės pastatus reikia atnaujinti, tik iki šiol buvo neaišku, kas tai galėtų finansuoti. Šis projektas tikrai geras, bet reikia, kad nebūtų neaiškumų“, – komiteto posėdyje kalbėjo jo narė Vaida Raugelė.

E. Simokaitis aiškino, jog ligoninės pastatų modernizavimas galėtų būti atliktas pagal ESCO modelį, o tai reiškia, kad už rangos darbus susimokėtų pati ligoninė. Pinigų ji turėtų, nes reikėtų mažiau mokėti už modernizuotų pastatų eksploataciją, todėl visą modernizacija reikalingą sumą iš sutaupymų būtų galima sumokėti per ilgą laikotarpį.

Anot E. Simokaičio, tikslius finansavimo būdus ir šaltinius turėtų pasiūlyti EEEF konsultantai.

„Sveikinu, kad pagaliau sulaukėme momento, kai kalbame apie investicijas į ligoninės pastatus. Tačiau reikėtų pagalvoti ne tik apie pastatus, bet ir apie pacientus, kad jiems paslaugų prieinamumas būtų kuo geresnis. Jei palygintume Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės priėmimo skyrius, tai yra nesulyginami dalykai. Todėl konsultantai galėtų atkreipti dėmesį ir pateikti įžvalgas, kaip suprojektuoti modernizuojamus pastatus, kad paslaugos pacientams būtų teikiamos kokybiškai ir šiuolaikiškai“, – pabrėžė komiteto narė Alina Velykienė.


2020-07-21

Vienas komentaras apie “Dėl KUL pastatų modernizavimo – pagalba iš Europos”

  1. Citata iš pasisakymo : ” ……. Pinigų ji turėtų, nes reikėtų mažiau mokėti už modernizuotų pastatų eksploataciją, todėl visą modernizacija reikalingą sumą iš sutaupymų būtų galima sumokėti per ilgą laikotarpį ” o jei nesutaupys per nustatytą laiką , mokės savivaldybė , tai yra mes …?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt