P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdiečiai jungėsi į talką

Kasparas Bagdonas, „Atviros Klaipėdos" praktikantas
2020-07-22


Trečiadienio vakarą miestiečiai susirinko į talką Šv. Jono evangelikų liuteronų bažnyčios atstatymo darbams pradėti.

Rauti gyvatvorę, kuri žymi buvusius bažnyčios pamatus, atvyko apie 20 žmonių. Nors didžioji dalis dalyvių buvo vyresnio amžiaus, tačiau netrūko ir jaunimo.

Mato Mačiulskio nuotr.

Pasak vieno iš talkininkų, jį ateiti paskatino tėtis, besidomintis istorija ir vedantis ekskursijas, kurių metu jaunuolis ir sužinojo apie planuojamus atstatymo darbus.

Kitas pagalbininkas pasakojo, jog jam patiko pati idėja. Paskatino ir pats bažnyčios išskirtinumas, istorinė vertė. Klaipėdietis taip pat neslėpė, kad brangina senamiestį ir džiaugiasi jo atstatymu bei tikisi, jog ateityje bus daugiau tokių projektų.

„Tai yra realus pajudėjimas, labai džiaugiuosi, nes mes vienu metu buvom praradę tą optimizmą. Didžiausia paskata buvo Seimo sprendimas pripažinti valstybei svarbiu kultūros objektu“, – su šypsena kalbėjo naujai išrinkta Šv. Jono liuteronų bažnyčios atstatymo fondo direktorė Lilija Petraitienė.

Šių metų pradžioje Seimo nutarimu iki II pasaulinio karo pabaigos Klaipėdos senamiesčio simboliu buvusios Šv. Jono evangelikų liuteronų bažnyčios atstatymas buvo pripažintas valstybei svarbiu projektu. Bažnyčia turėtų būti atkurta bei džiuginti miesto gyventojus bei svečius 2027 metais.

Po aplinkos tvarkymo darbų laukia archeologinių tyrinėjimų darbai, kuriems 45 tūkst. eurų skyrė Klaipėdos savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-07-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt