P0

Koronavirusas, Svarbu

Nuo šeštadienio į uždaras patalpas grįžta kaukės (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-07-29


Nors nei Klaipėdoje, nei Klaipėdos apskrity jau kuris laikas nefiksuojama nė vieno užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejo, vis tiek ir klaipėdiečiai nuo šio šeštadienio, rugpjūčio 1 d., uždarose patalpose privalės būti su burną ir nosį dengiančiomis kaukėmis.

Sprendimą dėl šalyje privalomo kaukių dėvėjimo trečiadienį savo posėdyje priėmė Vyriausybė.

Nuo šeštadienio kaukės bus privalomos prekybos centruose ir kitose uždarose patalpose. Palmiros Mart nuotr.

Jo rezultatus žurnalistams komentavęs premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sakė, jog kaukių dėvėjimas bus privalomas tik uždarose patalpose, tokiose kaip viešasis transportas, parduotuvės, prekybos centrai ar kitos paslaugas teikiančios vietos.

„Už kaukių dėvimo kontrolę atsako įstaigos, kurių patalpose tas ribojimas yra įvedamas”, – sakė Ž. Vaičiūnas, pridūręs, jog išimtys bus taikomos sporto, kultūros ir kitiems renginiams bei ten, „kur jų dėvėjimas nėra įmanomas”, pvz., kavinėse, restoranuose ar, pasak ministro, „kirpykloje skutantis barzdą”.

Kol kas viešų renginių dalyvių skaičiaus riboti nežadama, tačiau primenama, jog ir iki šiol renginiuose kaukės buvo rekomenduojamos, kaip ir niekur nedingęs  reikalavimą laikytis saugių atstumų tarp žmonių bei higienos.

Pasak laikinai ministro pirmininko pareigas einančio Ž. Vaičiūno, šeštadienis, kaip privaloma kaukų dėvėjimo diena, pasirinktas dėl to, kad „verslas ir gyventojai spėtų pasiruošti”, o esą visi kiti konkretūs sprendimai bus numatyti operacijų vadovo reikalavimuose. Juos žadama parengti per dvi artimiausias dienas.

„Jei situacija ateity keisis, galimi ir kiti žingsniai”, – abstrakčiai kalbėjo Ž. Vaičiūnas.

Pastaruoju metu nauji COVID- 19 atvejai kasdien registruojami Kauno, Vilniaus, Panevėžio apskrityse. Klaipėdos apskrity jau kurį laiką naujų susirgimų nėra, uostamiestyje serga 5 žmonės.

Šiuo metu šalyje fiksuojami penki COVID-19 ligos atvejai 100 000 gyventojų.


  2020-07-29

  Vienas komentaras apie “Nuo šeštadienio į uždaras patalpas grįžta kaukės”

  1. AvatarLina (IP: 90.135.158.155)

   Ar būtinai kaukės,ar galima vietoj jų apsauginį veido skydelį naudoti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt