P0

Politika

Naujasis Antikorupcijos komisijos pirmininkas: „Laukia daug darbo“ (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-07-30


Klaipėdos miesto tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko postas vėl atiteko opozicijai. Naujuoju šios komisijos pirmininku išrinktas opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Saulius Budinas.

Saulius Budinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmininko postas laisvas liko prieš mėnesį, kai iš šių pareigų savo noru pasitraukė konservatorius Rimantas Didžiokas. Jis pirmininku tapo, nes miesto taryba du kartus vadovauti Antikorupcijos komisijai nepaskyrė opozicijos atstovės Alinos Velykienės, todėl meras teikė kandidatūrą iš valdančiosios daugumos.

Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje 23 politikai balsavo už S. Budino kandidatūrą, trys buvo prieš, o vienas susilaikė.

„Ačiū už pasitikėjimą. Demokratijos miesto taryboje bus šiek tiek daugiau. Visi žinome, kad šis postas, kaip ir Etikos komisijos pirmininko, priklauso opozicijai. Todėl sveikinu visus su demokratijos švente“, – tapęs Antikorupcijos komisijos pirmininku kalbėjo S. Budinas.

Jis tikino, kad rengėsi užimti šias pareigas, todėl išnagrinėjo komisijos nuostatus ir parengtą veiklos planą. „Darbo bus daug, nes jau dabar matau, kad kelios priemonės vėluoja, jos turėjo prasidėti liepos 1 dieną. Kalbu apie savivaldybės įmonių, įstaigų vadovus, kurių darbotvarkės turi būti viešai skelbiamos, o tai nėra daroma. Be to, turi būti viešai skelbiama informacija ir apie viešuosius pirkimus, o kai kurių įmonių interneto svetainėse naujausia informacija yra 2014 metų. Todėl darbo laukia tikrai daug“, – kalbėjo S. Budinas.

Jis tapo ne tik nauju Antikorupcijos komisijos pirmininku, bet ir šios komisijos naujoku. S. Budinas komisijoje pakeitė iš jos savo noru pasitraukusią Liberalų sąjūdžio atstovę Aliną Velykienę.


  2020-07-30

  4 komentarai “Naujasis Antikorupcijos komisijos pirmininkas: „Laukia daug darbo“”

  1. Šiaip tai tokiu pirmininku turėtų būti mažų mažiausiai koks buvęs nepriekaištingos reputacijos policininkas, inspektorius pvz. Dičius, o ne buvęs banditėlis reketininkas laiku spėjęs legalizuotis.

  2. Geras sprendimas, nes Budinas žino, kas ir kaip, taigi ir ką reikia patikrinti…

  3. “…kelios priemonės vėluoja….” , o apie savo draugystę su hidrostatybos Dumašių ir “apmokamas pagalbas” verslininkams taip pat viešinsi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt