P0

Kriminalai ir nelaimės

Prekiavo suklastota automobiline alyva ir antikoroziniu skysčiu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-30


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai, kovojantys su ekonominiais nusikaltimais, Klaipėdos rajone skelbia aptikę nelegalų fabrikėlį, štampuvusį suklastotą produkciją.

Nustatyta, jog jame nuo 2018 birželio iki šių metų liepos 14 d. be leidimų iš Lietuvos įmonių įsigytos prekės – automobilinė alyva ir antikorozinis skystis – buvo pilstomas į 1 ir 1,5 litro plastikines talpas, kurios būdavo apklijuojamos lipniomis etiketėmis, jose klaidingai nurodant, jog tai yra užsienio šalies gamintojo prekės.

Kratų metu Klaipėdos rajone, sandėlyje, kuriame buvo ruošiama produkcija realizacijai, ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai aptiko konvejerinį aparatą, skirtą pakuoti paruoštai produkcijai, etikečių klijavimo aparatą bei plastikinių talpų su jau užklijuotomis etiketėmis, pažymėtomis Vokietijos automobilių gamybos įmonės ženklu, kuriose buvo supilstytas raudonas skystis (etiketėse nurodyta neva tai antikorozinis antifrizas).

Iš viso aptikti 189 litrai, taip pat rastos talpos ir be etikečių, kuriose išpilstytas raudonos spalvos skystis – iš viso 15 357 litrų bei pilkose plastikinėse talpose po 1 litrą supilstytas skystis, ant kurio nurodyta, kad tai neva Vokietijos įmonės gaminta alyva. Pareigūnai aptiko ir 1130 vnt. naujų dėžių paruoštai produkcijai realizuoti, pažymėtų Vokietijos automobilių gamybos įmonės ženklu.

Tokiu būdu asmenys, veikdami kitų šalių juridinių asmenų vardu, neturėdami prekių ženklų savininkų leidimo, siekdami realizuoti didelį kiekį prekių, pažymėtų svetimu prekių ženklu, padarė didelės žalos valstybei.

Dėl minėtų nusikalstamų veikų įtarimai pareikšti trims asmenims.

Ikiteisminį tyrimą dėl svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo atlieka Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.


  2020-07-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt