P0

Mums rašo

„Institucijoms pateikiami tikrovės neatitinkantys faktai” (4)

Tomas Eikinas, „Grigeo Klaipėda“ vadovas
2020-07-31


Esu pats klaipėdietis, todėl puikiai žinau, kad kvapų problema jau daug metų kamuoja Klaipėdos miestą, tad būtina išsiaiškinti kvapų šaltinius, mastą bei imtis priemonių.

Vasaros metu, kuomet vyrauja karšti orai, pramonės įmonių skleidžiami kvapai gali būti stipresni. Kalbant konkrečiai apie „Grigeo Klaipėda“, tai įmonė šiuo metu skiria ypatingą dėmesį, kad maksimaliai sumažėtų galimų kvapų patekimas į aplinką. Taikome tokius novatoriškus sprendimus, kuriuos sėkmingai savo veikloje įdiegė didžiausios pasaulio kartono gamintojos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Dar šių metų birželį fabrike atliktas gamybos proceso patobulinimas, kad būtų sumažinta nuotekų, perduodamų į įmonės „Klaipėdos vanduo“ nuotekų tinklus, tarša. Taip pat pagal „Klaipėdos vanduo“ išduotas prisijungimo sąlygas parengtas ir derinamas su atsakingomis institucijomis „Grigeo Klaipėda“ techninis projektas, numatantis dalinį nuotekų valymą Dumpiuose esančioje nuotekų valykloje ir perdavimą į „Klaipėdos vandens“ nuotekų tinklus Dumpiuose. Savalaikiai įgyvendintas šis projektas neabejotinai prisidės prie „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo ir kvapų mažinimo sprendimų optimizavimo.

Vis dėlto šį nemalonių kvapų iššūkį sprendžiame neatidėliotinai – jau kurį laiką bendradarbiaujame su užsienio partneriais, biotechnologinių sprendimų kompanija „Buckman“. Jos specialistai ieško sprendimo, kokia sistema, atsižvelgiant į gamybinius „Grigeo Klaipėda“ procesus, efektyviausiai sunaikintų kvapus sukeliančias bakterijas.

Paraleliai ir patys ieškome tvaresnių biotechnologinių sprendimų nuotekų užterštumo ir kvapų mažinimui.

Bendradarbiaujame ir su atsakingomis institucijomis. Įmonėje apsilankę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pradėjo objektyvų tyrimą dėl kvapų situacijos, tad kai bus atlikti matavimai, modeliavimas ir pateiktos išvados, galėsime nedelsiant imtis dar konkretesnių priemonių.

Suprantame bendruomenės susirūpinimą ir norą spręsti Klaipėdos kvapų problemą. Vis tik tenka apgailestauti, kad aukščiausioms atsakingoms institucijoms pateikiami tikrovės neatitinkantys faktai.

„Grigeo Klaipėda“ per šiuos metus susilaukė daugybės įvairių atsakingų institucijų patikrinimų, aktyviai su jomis bendradarbiaujama ir operatyviai teikiama visa informacija.

Įmonė naudoja tik tas medžiagas, kurias leidžiama naudoti pagal TIPK leidimą. Pavyzdžiui, viešoje erdvėje minimas hidronatrio hipochloritas plačiai naudojamas pramonėje kaip geriamojo vandens dezinfekantas. Ši medžiaga yra saugi ir skirta naikinti bakterijas, sukeliančias kvapus.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad įmonės veikloje, priešingai nei teigiama, jau daugiau nei 30 metų nesusidaro celiuliozės atliekų. „Grigeo Klaipėda“ perdirba makulatūrą, o gamyboje nebenaudojamą biomasę atiduoda „Fortum“ ir ji virsta šilumos ir elektros energija. Nors „Grigeo Klaipėda“ ir turi leidimą naikinti savo veikloje susidarančią biomasę, tačiau nuo šių metų pradžios šios veiklos nevykdo.

Priešingai nei teigiama, „Grigeo Klaipėda“ nebaigtos statybos įrenginiai nebuvo ir nėra reikalingi įmonės gamybinėms nuotekoms valyti.

Esame atviri dialogui ir visus bendruomenės rašte išdėstytus faktus siūlome atvirai ir konstruktyviai aptarti bendrame susitikime. Tokiu būdu išvengsime nesusipratimų ir tikrovės neatitinkančios informacijos ir teiginių patekimo į viešąją erdvę.


  2020-07-31

  4 komentarai “„Institucijoms pateikiami tikrovės neatitinkantys faktai””

  1. Ar tai tie rūgštūs dūmai plika akimi matomi,, tikrovės neatitinkantys faktai”?

  2. Jeigu yra tokia didžiulė problema, tai kodėl nenaudojami dujų analizatoriai? Negi aplinkos apsaugos inspekcija tokia mažaraštė

  3. Kaip tik liepos pradzioje o gal net ir birzeli prasidejo didziausias smirdejimas. Anksciau tik Javines barankas ir Agluonos bandeles uzuosdavom. Dqbar kiekviena ryta su vaiku pabundam uzsikimsusiom nosim ir puliuotom akim.

  4. Tomai beveik patikėjome, bet dar biški biški trūksta….. kaip per kalnus pereiti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt