P0

Politika

Arūnas Tuma pažeidė įstatymo nuostatas (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-05


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Arūnas Tuma pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti.

Arūnas Tuma. Martyno Vainoriaus nuotr.

VTEK vertino A. Tumos elgesį, šiam dalyvaujant 2019 m. rugsėjo 26 d. vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame buvo priimti sprendimai, susiję su Klaipėdos miesto Atgimimo aikštės sutvarkymo projektu. Šiame projekte numatyta įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Pasak pranešimo žiniasklaidai, tyrimo metu nustatyta, kad A. Tumai interesų konfliktas atsirado dėl jo ryšių su privačiais juridiniais asmenimis. Tarybos narys yra vienas didžiųjų UAB „Kamineros grupė“ akcijų valdytojų, taip pat yra vienasmenis šios bendrovės valdymo organas bei kolegialaus valdymo organo pirmininkas.

UAB „Kamineros grupė“ – vienintelis bendrovės „Klaipėdos Viktorija“, kuri vykdo apie 100 m atstumu nuo Atgimimo aikštės esančio viešbučio rekonstrukciją, akcininkas.

Komisija praneša, kad A. Tumos privatus interesas yra paremtas jo suinteresuotumu sėkminga tiek tiesiogiai valdomos bendrovės, tiek jos dukterinės įmonės veikla, kuri, kaip ir bet kuri kita privati bendrovė, pirmiausia orientuota į pelno siekimą ir kuo greitesnę bei didesnę investicijų grąžą.

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Klaipėdos miesto savivaldybės merui imtis prevencinių priemonių ir kaskart atsiradus poreikiui spręsti su šios savivaldybės tarybos narių privačiais interesais susijusius klausimus savivaldybės tarybos ar jos komitetų posėdžiuose, priminti ar įpareigoti priminti nariams apie interesų konflikto grėsmę. Taip pat paskatinti politikus, turinčius privačių interesų, nusišalinti nuo tokių sprendimų rengimo, svarstymo ir (ar) priėmimo procedūrų.


  2020-08-05

  3 komentarai “Arūnas Tuma pažeidė įstatymo nuostatas”

  1. AvatarPamąstymui (IP: 86.100.21.97)

   Nu tipo pažeidė, kad balsavo už gerą projektą, nu ir kas dabar – sušaudyti, akmenimis užmėtyti? Žmogus nori, kad miestas gražėtų, biurokratai nori, kad tarybos narys nieko nedarytų. Jei pasiknaisiojus, tai kiekvienas tarybos narys gyvenantis Klaipėdoje, kažkuo su kažkuo susijęs, ir balsuoti negalėtų visai. Tai kam tada tokius rinkti.

  2. AvatarO Grubliausko ir Arboros kokie ryšiai (IP: 90.131.43.237)

   Reikėti išsiaiškinti Grubliausko ir Mažosios bendrijos Arbora kokie ryšiai

   • Avatar2 O (IP: 85.232.134.106)

    O kaip kitaip, istatyma pazeide valstietis, kaltas dudorius

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt