P0

Miestas, Svarbu

Pastato atgimimui sutrukdė nežinia dėl pamatų

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-06


Paramą senamiesčio pastatams tvarkyti išdalinę uostamiesčio valdininkai susidūrė su neeiline situacija. Jau dabar tapo aišku, kad šiemet liks nepanaudoti pinigai tvarkyti Tiltų g. 1 esančio pastato pamatus.

Tiltų g. 1 esantis pastatas.

„Mes jau prieš gerą mėnesį susirūpinome, kad niekaip nejuda pastato Tiltų g. 1 tvarkymas. Pastato administratoriui parašėme raštą, negavome jokio atsakymo, neseniai parašėme antrą, o dabar pavyko ir susitikti. Paaiškėjo, kad šiemet niekas ir neprasidės“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška.

Šiam pastatui, tiksliau jo pamatams tvarkyti šiemet buvo numatyta skirti 54 tūkst. eurų paramą iš savivaldybės biudžeto, kitais metais turėjo būti tvarkomas pastato fasadas, o trečiaisiais metais stogai, parama atitinkamai numatyta 70 tūkst. ir 50 tūkst. eurų.

„Išsiaiškinome, kad jau buvo parengtas ir projektas tvarkyti pamatus. Numatyta, jog pastato kampuose reikia įgręžti polius maždaug 12-14 metrų gylyje, tada pragręžti esamus pamatus ir juos „pakabinti“ ant metalinių konstrukcijų, prikabintų prie tų polių. Kai darbai jau turėjo prasidėti, projektą parengęs konstruktorius pakeitė savo nuomonę. Tad dabar net neaišku, ar tuos pamatus išvis dar reikia tvirtinti. Konstruktoriaus nuomone, metus reikia stebėti situaciją ir tik tada priimti galutinį sprendimą“, – dėstė V. Juška.

Jo teigimu, su Tiltų g. 1 namo administratoriumi sutarta, kad visi darbai metams pasistums į priekį. Kitais metais bus remontuojama pastato stogas, dar kitais – fasadas, o 2023-iaisiais – pamatai, jei to reikės.

„Tokia situacija, kad būtų nepanaudoti pinigai, kurie skirti kaip parama tvarkyti senamiesčio pastatus, yra neeilinė, dar niekada nėra to buvę. Kadangi jau aišku, kad tie 54 tūkst. eurų šiemet Tiltų g. 1 tvarkymui nebus išleisti, juos skirsime kitiems objektams. Esame gavę daugiau paraiškų gauti tokią paramą nei turėjome pinigų. Už brūkšnio buvo likę pastatai Turgaus aikštėje 9 ir 11. Jų fasado tvarkymo projektai yra parengti, leidimai darbams gauti, todėl šiemet turėtų pavykti suspėti fasadus sutvarkyti. Tuomet šiemet objektams ir atiduotume tuos 54 tūkst. eurų. Į kitus metus šių pinigų neperkeliame, nes neturime tikslo jų užšaldyti, svarbu, kad senamiesčio pastatai būtų kuo greičiau sutvarkyti“, – pabrėžė Paveldosaugos skyriaus vedėjas.

Šiemet iš savivaldybės biudžeto senamiesčio pastatams tvarkyti yra skirta 200 tūkst. eurų. Tai – dalinis finansavimas, tad maždaug pusę sumos už darbus turi susimokėti pastatų savininkai.


  2020-08-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt