P0

Koronavirusas

Neįgaliems žmonėms – išimtys dėl kaukių dėvėjimo (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-07


Nuo šiandien įsigalioja veido apsaugos priemonių dėvėjimo išimtys kai kuriems žmonėms, turintiems negalią, – praneša Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnyba.

Jiems paslaugų teikimo, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybose ir renginiuose, oro uostuose, taip pat viešajame transporte bei darbo vietose leidžiama nedėvėti kaukių ar kitokių kvėpavimo takų apsaugos priemonių, jei jie dėl savo sveikatos būklės negali jų dėvėti arba jų dėvėjimas galėtų pakenkti negalią turinčiojo sveikatai.

Ši išimtis numatyta šiandien pasirašytame valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime.

„Esame ne kartą prašę visuomenės sąmoningumo, tolerancijos bei supratingumo dėl negalią turinčių žmonių. Deja, pastarųjų dienų viešoje erdvėje aprašytos istorijos, pavyzdžiui, kai viešajame transporte įžeidinėjami žmonės su negalia arba neįleidžiami į parduotuves, jei nedėvi kaukės, rodo, kad tolerancijos ir elementaraus žmogiškumo stinga. Tad priimtas sprendimas šias išimtis įforminti“, – sako ministras A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad apsaugines kaukes dėvėti privaloma prekybos paslaugų teikimo vietose, sporto varžybose ir renginiuose, oro uostų patalpose, viešajame transporte darbo vietose tiek darbuotojams, tiek lankytojams, vyresniems nei 6 metų vaikams. Išimtys taikomos, kai apsauginės kaukės trukdo suteikti paslaugas, pavyzdžiui, atliekant veido grožio procedūrą ar atliekant barzdos skutimo paslaugą.

Kaukės dėvėti nereikia ir sportuojant sporto klubuose bei lankantis laisvalaikio ar pramogų parkuose.


  2020-08-07

  3 komentarai “Neįgaliems žmonėms – išimtys dėl kaukių dėvėjimo”

  1. O iš kur sužinoti kad žmogus neįgalus, nes įlipęs į viešąjį transporto priemonę kaukės nesideda. O kokia liga turi būti kad nereikėtų kaukės, nes žmones važiuodami nerimauja matydami be kaukės žmogų. Lauksiu paaiškinimo. Ačiū

  2. Esu neįgalus (paraplegikas). Skaitau ir nesuprantu – reklaminio, labai dviprasmiško ir neatsakingo priešrinkiminio humoro. Vėl palikta (numatyta) vieta manipuliacijoms. Jokio konkretumo. Kas tie „kai kuriems žmonėms, turintiems negalią“? Kur sąrašas, susirgimų, kuriems ta lengvata taikoma? Tai nustato MSEK, per pažįstamus, savi-saviems, parduodama už pinigus, ar?.. Tiems kas nekvėpuoja – tos lengvatos tikrai nereikia. Apie tai, kas nustato ir kur tuos leidimus išduoda – nei žodžio. Viešai apibrėžkite neįgalių asmenų grupę, kuriems leidžiama, nesilaikyti – visiems kitiems asmenims privalomo kaukių dėvėjimo. Vieniems epidemija ir baudos – kitiems – nemokamo kvėpavimo laisvė? Akivaizdesnių dvigubų standartų ir būti negali.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt