Rekonstruotame „Vaidilos“ pastate – ir kino teatras, ir muziejus (8)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2020-08-13

Naujieji buvusio „Vaidilos“ kino teatro pastato savininkai nori jį kuo greičiau rekonstruoti ir paversti įspūdingu objektu – projektiniai sprendiniai ketvirtadienį buvo pristatyti Klaipėdos savivaldybėje.

Šiuo metu tvarkoma aikštė prie „Vaidilos” pastato, o jo rekonstrukcija turėtų prasidėti kitais metais. Virginijos Spurytės nuotr.

Žiniasklaida birželį skelbė, jog privatus asmuo pardavė buvusio Klaipėdos kino teatro „Vaidila“ pastatą kietojo biokuro gamyba užsiimančiai įmonei „Kietasis biokuras“. Naujasis savininkas nekomentavo, už kiek įsigijo Paryžiaus Komunos gatvėje 4 esantį 1971 metų statybos 4 aukštų 1,9 tūkst. kvadratinių metrų bendro ploto kino teatro pastatą. Anksčiau skelbimų portale „Aruodas.lt“ jis buvo parduodamas už 800 tūkst. eurų.

„Planuojamas labai gražus visuomeninės paskirties objektas su konferencijų sale, kino teatru, kavine ir vienu geriausiu pabaltyje, o gal net ir plačiau senovinių motociklų ir automobilių muziejumi. Žinant, kaip dabar atrodo tas pastatas, labai džiaugiamės investuotojų planais ir žadame visokeriopą paramą“, – po pasitarimo, kuriame pristatyti „Vaidilos“ pastato rekonstrukcijos projektiniai sprendiniai, teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Konferencijų centras planuojamas 300 vietų, kino teatras – iki 150 vietų. Greta pastato, Paryžiaus Komunos gatvėje bus sutvarkyta ir automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus 60 vietų.

Anot A. Dobranskio, investuotojai nori jau šiais metais ar kitų pradžioje gauti statybas leidžiantį dokumentą. „Norai yra kuo greičiau, bet jau dabar matome, kad dėl aukštingumo reikės koreguoti detalųjį planą. Savivaldybė tikai padės viskuo, kuo galės, tikiuosi, kad investuotojai tai suprato, nes objektas tikrai planuojamas įspūdingas. Kol kas tai dar tik pati pradžia, lauksime rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų“, – tvirtino A. Dobranskis.

„Vaidila“ pavadintas tuomet naujasis kino teatras pirmąjį filmą parodė 1971 m. birželio 16 dieną. Tai buvo tarybinė juosta apie dailiojo čiuožimo žvaigždes „Žydrasis ledas“.

A. Dobranskis pasidžiaugė, jog ši miesto teritorija prie Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvių sankryžos labai pasikeis. „Savivaldybė investuoja į „Vaidilos“ aikštės sutvarkymą, taip pat bus sutvarkytas ir pėsčiųjų takas palei Taikos prospektą, o dar ir Futbolo mokyklos konversija bei daugiabučių ir kiemų kompleksinis sutvarkymas. Todėl džiugu, kad prie pokyčių prisideda ir privatūs investuotojai“, – teigė A. Dobranskis.

Klaipėdos savivaldybė šiemet išrinko rangovą – Panevėžio statybos trestą, kuris pradėjo aikštės prie „Vaidilos“ tvarkymo darbus. Juos numatoma baigti kitų metų pavasarį. Bus rekonstruoti pėsčiųjų takai, šaligatviai, sovietmečiu įrengtas fontanas, nutiesti dviračių takai, lauko scena, vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkyti želdiniai. Bendra projekto vertė – apie 1,803 mln. eurų.

Žymos: | | |

Komentarai (8):

Atsakymai į “Rekonstruotame „Vaidilos“ pastate – ir kino teatras, ir muziejus”: 8

 1. C7 parašė:

  Kažkaip galvojau kad tam buvusiam dujų fabrike bus mašinų muziejus. Čia dar vienas?

 2. Sigita parašė:

  O tai kokioje erdvėje daryt konferencijas? Juk bus uždara patalpa ir prie ko čia ar gyvenamas, ar negyvenamas rajonas ??? Tai gal miške getiau tarp keturių pušų 😉

 3. ežiui parašė:

  prielaida: noriu investuoti į konferencijų komplekso patalpų nuomos biznį- ką man siūlo Klaipėda? Špygą su visokiais makaronais apie kada nors būsiantį žemės aukcioną. Ką daro verslas – ieško kažko parduodamo rinkoje objekto , rado ten kur rado ir susiderėjo iš naujo rengia detalius ir t.t. ir lipdo pats. Jei reikia sugeneruoti dar ir grąžą bankams , pučiami statomi kvadratai, žmonės puolą, erzelis, laiko sąnaudos ir galiausiai dar savivaldybė sukurpia kokią razinką pvz. – padaryk + tiltą ar sankryžą su šviesoforais. Gyvų pavyzdžių visa Dangės pakrantė. Tikrai nemokau verslo ką jam daryti su pinigais. Kalbu apie miesto pasirengimą, pasiūlymus investuoti tvariai abiem pusėm ir racionaliausiai, efektyviausiai ir max trumpą laikotarpį pinigus investuoti. Miestas ne miškas, mielas ežy

 4. ezys parašė:

  Valio! dabar tik sekmes didziausios 🙂 O del publikos, tai ji su laiku turetu keistis, kylant nekilnojamo turto vertei del sutvarkytos aplinkos ir nauju objektu.

 5. Anonimas parašė:

  Viskas lux,bet publika šio rajono atgrąso…nuo minčių čia leist laisvalaikį…

 6. Smagu girdėti parašė:

  Puiku, tikiuosi, kad sumažės benamių, rajonas taps patrauklus, o šauniam verslininkui atsipirks investijos

  • nebūčiau parašė:

   toks tikras ir abejoju šioje vietoje dėl pasirinktų funkcijų – auto, moto muziejus, konferencijų salė. Ką tai bendro turi su aplinkiniu gyvenamuoju rajonu ir gyventojų reikmėmis? Kas čia taip veršis į tokią ir dar gyvenamąją aplinką konferencijų daryti? Dobranski ar ne per ankstyvi džiūgavimai? Nors tokių objektų miestui tikrai labai reikia ir tokiam multifunkciniam kompleksui paruoštų sklypų savivaldybė neturi ir net nesuvokia kad jai reikia juos įsigyti, o ką turėjo ištaškė. Kol valdžios džiaugsis procesu , o ne rezultatu taip ir eksperimentuos kožnas pavaduotojas – 1.5metų išsilavinimo urbanistas. Buvo Budinas, dabar Dobranskis ir patarėjai.

  • ezys parašė:

   >>>Nebuciau.
   Ne savivaldybe (ar bent jau ne tokiu detalumu, kaip jus kalbate) sprendzia, ka privaciam pastate galima ar negalima daryti, o pastato savininkas. Savininko problema ir rupestis ar jo verslas bus pelningas, ar ne, o miestui svarbu, kad pastatas butu stuvarkytas. Kiekviena karta kai nauja prekybos centra stato, komentarose visi rekia, kad kam, nereikia, kas ten eis, o pastato, eilese laukti reikia… tad gal pabukim siek tiek kuklesni ir nemanykim, kad geriau zinom uz zmogu, ka jam su JO pinigais daryti 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Vaidila“ pradėjo kelionę nebūtin

Šiomis dienomis pradėtas griauti buvusio kino teatro „Vaidila“ pastatas – vietoje jo iškils naujas statinys, kuriame įsikurs technikos muziejus. Martyno ...
2024-04-27
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Per opozicijos valandą - karšti klausimai  ir rusiškas keiksmas

Per jau antrąją šios kadencijos Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos opozicijos valandą ketvirtadienį svarstant, ar reikia daryti pietų pertrauką, iš posėdžių ...
2024-04-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This