P0

Kriminalai ir nelaimės

Pro langą iškritęs berniukas auga savo šeimoje (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-08-27


Prieš tris savaites pro uostamiesčio Bandužių gatvėje esančio daugiabučio 4 aukšto langą iškritęs pusantrų metų berniukas, vaikų teisių specialistų žiniomis, šiuo metu yra gyvas ir sveikas.

Laimingo atsitiktinumo dėka jį tada išgelbėjo pro šalį ėjusi moteris ir jai pagelbėjęs nepilnametis – jie sugavo krintantį vaiką, kuris dėl to išvengė didesnių sužalojimų.

Tądien namie jis buvo paliktas su girtu 28 metų tėvu – jam buvo nustatytas sunkus 3,05 prom. girtumas.

Dėl įvykio policijoje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko palikimo be priežiūros, tačiau policijos atstovė atsisakė pakomentuoti, ar įtarimai jau yra pareikšti vaiko tėvui ar kuriam kitam šeimos nariui.

„Ikiteisminis tyrimas dėl rugpjūčio 8 dieną 20.35 val. pro langą iškritusio mažamečio tęsiamas. Daugiau skelbtinos informacijos šiuo metu pateikti negalime, vyksta tyrimo veiksmai”, – teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Asta Kažukauskienė.

Tuo metu Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Greta Bliutaitė patvirtino, jog berniukas po specialistų atlikto tyrimo paliktas augti savo šeimoje.

„Šeima išgyvena dėl susidariusios situacijos, bendradarbiauja su specialistais ir pagalbą priima, atvirai dalinasi šeimos gyvenimo aplinkybėmis bei tariasi, ieškodami vaikui geriausių sprendimų”, – komentavo Vaiko teisų apsaugos skyriaus atstovė.

Ji taip pat paaiškino, jog po 2018 m. liepos 1 d. įvykusios vaiko teisių apsaugos reformos nebeegzistuoja socialinės rizikos šeimų, auginančių nepilnamečius vaikus, apskaitos, todėl šeimos į įskaitą nebėra traukiamos. Tačiau duomenys apie vaiko teisių pažeidimus yra registruojami Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).

Vaikų teisių specialistės žiniomis, laimingai svetimų žmonių išgelbėtas berniukas šiuo metu jaučiasi gerai.


  2020-08-27

  Vienas komentaras apie “Pro langą iškritęs berniukas auga savo šeimoje”

  1. AvatarABC (IP: 82.135.254.190)

   Iš šeimos vaiko geriau neatiminėti,
   bet tėvui liepti priverstinai užsirašyti į AA ir sekti lankomumą metus laiko.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt