P0

Kultūra

Parodų rūmuose – tarptautinis meno projektas „Būkime herojais“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-01


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose rugsėjo 4 d., penktadienį, 18 val., pristatomas tarptautinis meno projektas „We can be heroes“/„Būkime herojais“.

Andrus Joonas. Paminklas kapitalizmo aukoms

18.45 val. vyks performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”, 19.30 val. Meno kieme – tapybos akcija-hepeningas „Laisvė“.

Projektas „We can be heroes“/„Būkime herojais“, skirtas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro 15 metų sukakčiai, – tai visų šių KKKC veiklos metų meno lauko dalyvių: užsienio šalių ir Lietuvos menininkų, kuratorių ir organizatorių, dizainerių, žurnalistų ir kritikų, meno gerbėjų, stebėtojų ir vertintojų, prisidėjusių prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kūrimo ir tęsiančių KKKC evoliuciją, pokalbis šiandien.

„We can be heroes“ per eksponuojamus meno kūrinius simboliškai įvardija kada nors įgyvendintus KKKC projektus, turėjusius įtakos ne tik paties centro vystomoms idėjoms ar ateities vizijoms, bet ir miesto bendruomenei”, – skelbiama pranešime žiniasklaidai. Pasakojimą projekte patikėta vystyti kiekvienam dalyviui – tiek menininkui, tiek žiūrovui. Kiekvienas jų yra atskaitos taškas, bet kurio menininko kūrinys gali tapti šios ritualinės kelionės laiku pradžia.

„Kažkada erdvė buvo belaikė, kai gyveno tik Dievai ir Herojai. Vėliau atsirado Planko siena, kurios savo galva pramušti mums nepavyksta, todėl vis dar tikime ritualais, galinčiais sunaikinti praeitį ir grąžinti mums veiksmo nekaltybę. Tarp visatos gimimo ir apokalipsės, iliuziniame faktais paremtame laike nelieka teigiamo ir neigiamo. Sau nepavaldaus erdvėlaikio planktone vienodą vertę gali įgyti fizika ir metafizika, gamtiniai ir socialiniai reiškiniai: lyčių lygybė ar sekundės etalonas, kraniometrija ar kvantinė mechanika, reinkarnacija ar genocidas. Idėja mumifikuoti esamąjį laiką gimė pokalbio su potencialiais jo dalyviais metu. Tai fantasmagoriška ritualo vizija, kuri niekada nenutrūksta ir vienu metu vyksta tiek praeityje – mūsų atmintyje, tiek dabartyje per atkartojamus išmoktus veiksmus, tiek ateityje – nes yra formuojama mūsų fantazijų, vilties ir iliuzijų“, – sako projekto iniciatorius KKKC direktorius Ignas Kazakevičius.

Parodoje dalyvauja užsienio šalių ir Lietuvos menininkai, meno grupės, parodų kuratoriai, dizaineriai, architektai: Žygimantas Augustinas (LT), Maris Bishofs (LV), Li Bond (LV), Miķelis Fišers (LV), Patricija Gilytė (LT-DE), Algis Griškevičius (LT), Christian Helwing (DE), Jörg Paul Janka (DE), Gintaras Palemonas Janonis (LT), Andrus Joonas (EE), Michael Jonas (DE), Anatolijus Klemencovas (LT), Stefan Lindberg (DE), Meno grupė „Neznyje baby” (RU), Jūratė Rekevičiūtė (LT, in memoriam), Ričardas Rickevičius (LT), Remigijus Treigys (LT), Vygandas Šimbelis aka Das Vegas (LT-SE).

Parodos architektas Vilnis Putrams (Latvija).

Kultūros straipsnių vidus

18.45 val. performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”: Laima Kreivytė, Inga Galinytė, Denisas Kolomyckis.

19.30 val. Meno kieme (Bažnyčių g. 4) tapybos akcija-hepeningas „Laisvė“. Menininkai Audrius Gražys, Irma Leščinskaitė, Rodionas Petrovas interpretuos Niujorko Laisvės statulos tema.

KKKC 15 metų veiklos jubiliejinių renginių ciklo „Supernova“ programa: www.ink4.art/supernova/

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda veiks iki lapkričio 8 d.

Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).


2020-09-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt