P0

Uostas ir jūra

Triukšmui suvaldyti – papildomos priemonės (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-04


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša šiaurinėje uosto dalyje pastačiusi triukšmo matuoklį, kuris leis kontroliuoti triukšmo, kylančio dėl krantinės polių kalimo, lygį. Triukšmo lygį nuolat stebės Uosto dispečeriai – jam viršijus normas, operatyviai bus susisiekta su rangovų atstovu.

Papildomos prevencinės priemonės pasitelktos dėl vėlyvą ketvirtadienio vakarą Melnragėje girdėto polių kalimo triukšmo.

Penktadienio rytą į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją pakviestas statybų rangovo „UAB „Tilsta“ atstovas, atsakingas už krantinės Nr. 1 sienos kalimo darbus.

„Vakar vakare apie šią situaciją kalbėjome su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku, sutarėme, jog dėsime visas pastangas, kad statybos darbai netrikdytų žmonių poilsio. Dėl to nuoširdžiai atsiprašome ir Melnragės, ir Klaipėdos miesto gyventojų. Šiandien pareikalavome statybų darbų rangovo darbus planuoti taip, kad gyvenantys netoli statybvietės, nepatirtų nepatogumų. Puikiai suprantame, kad rangovas nenori atsilikti nuo darbų grafiko, tačiau turime visi suprasti, kad gyventojai dėl to neturėtų kentėti“, – pranešime cituojamas  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

Jame teigiama, jog statybos darbų vykdytojo atstovai pažadėjo į pastabas atsižvelgti ir darbus vykdyti taip, kad nebūtų viršijamos triukšmo normos.

Kad darbai vyktų sparčiau, vietoj vienos poliakalės, šiuo metu dirba dvi. Rangovo užsakymu parinkta įmonė yra atlikusi triukšmo sklaidos modeliavimą, kuris parodė, kad labiausiai garsas, priklausomai nuo vėjo krypties, gali sklisti į arčiausiai esančios Melnragės gyvenvietės pusę, todėl yra pastatyta triukšmą turinti slopinti konteinerių sienutė. Krantinės rekonstrukcijos darbus atlieka UAB „Tilsta“ ir UAB „Fegda“.


  2020-09-04

  2 komentarai “Triukšmui suvaldyti – papildomos priemonės”

  1. AvatarKalis (IP: 88.119.136.56)

   Kalė, kala ir kals penkis metus su dviem polekalėm vieną pamainą !

  2. AvatarTikrai taip (IP: 81.7.91.14)

   Šiandien, rugsėjo 4 d. polių kalimas buvo girdėti 7.40 val. Panevėžio, Kretingos gatvėse. Ir pabaigos tam nematyti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt