P0

Politika

Viačeslavui Titovui dalyvauti Seimo rinkimuose neleista (2)

Denis Kišinevskij
2020-09-04


Klaipėdos Marių rinkimų apygardos komisija pareiškė, jog Viačeslavui Titovui neleista balotiruotis rinkimuose į Seimą – kandidatas nesurinko būtino rinkėjų parašų skaičiaus.

Nors ši priežastis Lietuvoje gana įprasta, su protokolu susipažinęs buvęs kandidatas V. Titovas sukritikavo komisijos narių sprendimą kaip nepagrįstą.

„Nepasakyčiau, jog toks rinkiminės komisijos sprendimas man buvo netikėtas. Tai jau ne pirmas atvejis, kai Lietuvoje neatsižvelgiama į rinkėjų nuomonę ir valią. Šiandieninis atsisakymas pripažinti parašus – tai dar vienas Lietuvos politinės sistemos neteisingumo demonstravimas. Reikalavimai rinkti parašus Klaipėdoje buvo pateikti tik vienam kandidatui į Lietuvos Seimą – Viačeslavui Titovui. Iš kitų kandidatų to reikalaujama nebuvo. Matyt, labai bijo Viačeslavo Titovo, kaip ir kitų nesisteminių politikų, pasirodymo Lietuvos Seime. Tad neverta net kalbėti apie lygiavertes kandidatų dalyvavimo sąlygas, kaip ir apie rinkimų demokratiškumą Lietuvoje”, –  savo „Facebook” paskyroje parašė V. Titovas.

Priminsime, kad V. Titovas planavo balotiruotis į Seimą kaip pats save išsikėlęs kandidatas, kurį parėmė neparlamentinė „Kovotojų už Lietuvą sąjunga” (buv. „Lietuvos laisvės sąjunga”- vert. pst.), tačiau jis į partijos sąrašus įtrauktas nebuvo ir nėra šios partijos narys.

Einant į rinkimus savarankiškai ir norint tapti vienmandatininku, būtina surinkti ne mažiau 1000 tos rinkimų apygardos rinkėjų parašų.

Marių rinkimų apygardos komisijos duomenimis, V. Titovas pateikė 1212 parašų, iš kurių 314 pripažinti netinkamais.

„Mums iš tiesų buvo pateikti 1212 parašai – 1199  popieriniame variante ir 13 elektroniniame, tačiau tinkamais pripažintas 841 parašas. 341 parašą teko atmesti. Pirma, dalis pasirašiusiųjų už Titovą negyvena Marių apygardoje, kiti nepateikė visų būtinų duomenų, kurių reikalauja įstatymas, treti lapus užpildė su klaidomis. Visgi pagrindinė priežastis yra ta, kad didžiuoji dalis pasirašiusiųjų nėra Marių apygardos rinkėjai. Pasirašinėjo net žmonės iš kitų miestų, tad bet kuriuo atveju jų parašai negali būti pripažinti tinkamais”, – žurnalistui sakė Marių rinkimų apygardos pirmininkas Viktoras Greičius.

Priminsime, kad Seimo rinkimai numatyti šių metų spalio 11 d.


  2020-09-04

  2 komentarai “Viačeslavui Titovui dalyvauti Seimo rinkimuose neleista”

  1. Avatarrinkėjas (IP: 86.100.132.156)

   dar ko..dar tik ir trūko tokių…gražuolis,išmok lietuviškai pirma,gėda

  2. Avatarqwe (IP: 45.56.153.101)

   Kandidatuoja lai jis ir Tomasevskis savo rodinoij bilieta i viena puse nupirksim net biznio klaseij….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt