P0

Politika

Uosto bendrasis planas – kandidatų taikiklyje (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-07


Lietuvos žaliųjų partijos atstovai pageidauja, kad Generalinė prokuratūra ir Konstitucinis Teismas „atlikti išsamų tyrimą” dėl Klaipėdos jūrų uosto bendrojo plano.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr.

„Numatomas uosto plėtros būdas neišvengiamai lems padidėjusią oro, paviršinio vandens, dirvožemio taršą, turės neigiamą poveikį žemės gelmėms, krantams, saugomoms gamtinėms teritorijoms bei biologinei įvairovei, o drauge ir visos Klaipėdos gyventojų sveikatai. Dėl šių aplinkos apsaugos ir visuomenės gyvenimo kokybės pažeidimų kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas apginti visuomenės teisę gyventi sveikoje aplinkoje, atitinkančioje teisės aktų reikalavimus. Vyriausybės sprendimas, kuriuo ji patvirtino Klaipėdos uosto bendrąjį planą, turėtų būti panaikintas tiek dėl žmonių gerovės, tiek dėl būtinybės apsaugoti visos Lietuvos Baltijos pajūrį ir į pasaulinio paveldo sąrašą įtrauktą Kuršių nerijos kraštovaizdį“, – pranešime spaudai cituojamas rašto autorius, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Jis akcentuoja, kad bendrajame uosto plane nėra privalomų krantotvarkos priemonių tvarkymo zonų ir nenumatyta, kas finansuos tokių priemonių įrengimo, nuolatinės priežiūros bei remonto darbus.

Tuo metu galimas kandidatas nuo šios partijos vienmandatėje Pajūrio apygardoje Arvydas Ektis teigia parengęs prašyma Seimo nariam kad jie pasirašytų kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų uosto bendrojo plano atitikimą Konstitucijai.

Jo nuomone, planas pažeidžia „vertybių pusiausvyrą tarp Konstitucijos 46 straipsnyje numatytos teisės verstis ūkine veikla ir 54 straipsniu įtvirtintos valstybinės saugomų gamtos vertybių apsaugos“. Esą patvirtinant bendrąjį planą galimai buvo pažeisti ir tarptautiniai Lietuvos įsipareigojimai numatyti UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo konvencijoje.


  2020-09-07

  4 komentarai “Uosto bendrasis planas – kandidatų taikiklyje”

  1. AvatarŽalioji migla :) (IP: 83.181.92.96)

   KD yra neblogas straipsnis apie bandymus per teismus ” aiškintis ” uosto bendrojo plano ydas 🙂 Teismas – išorinio vieta nežinoma 🙂 Dabar iki rinkimų likus mėnesiui sujudo Klaipėdos ” žalieji ” 🙂 Kokie seimo nariai ? O jei jų neišrinks ? Kas toliau tęs darbus ? Patikslinau Vyriausybė uosto planą patvirtino 2019 m gruodžio mėn . Ar tuo metu ” žaliųjų ” nebuvo ? 🙂 Likau prie savo nuomonės ir nusivyliau , panašu realių darbų net nesiruošiama dirbti , tik rinkimų šou . Fui….

   • AvatarArvydas Ektis (IP: 188.69.223.191)

    Sveiki.
    Tai nėra rinkiminis šou. Iki šios dienos buvo aktyviai dirbama šiuo klausimu, tačiau atėjo “paskutinio šanso” metas. Jei ir tai nepraeis, – gyvensim kaip gyvensim: dusim ir tiek, o apie pajūrį teks pamiršti. Pastebiu, jog jokios kitos partijos šiuo klausimu išvis neužsiminė jokioje savo agitacijoje.

  2. AvatarĮdomu (IP: 88.119.136.56)

   Va čia tai žalieji, žino kur kreiptis, o ką sako tuo klausimu valstiečių žalieji ? Ar jie jau nebežalieji ?

   • AvatarFui .... (IP: 83.181.92.96)

    Rinkiminis šou , nes daugiau nėra jokių nuveiktų darbų ? Ko taip ilgai laukė ” žalieji ” ? 🙂 Planas kada patvirtintas ar ne 2018 m ? Ieškote kvailių ? Kam ? Nugaras raštus rašo , dabar šitie … 🙂 Dirbti reikia nuosekliai , o ne prieš rinkimus . Aš taip manau , todėl netikiu ” žaliais ” kandidatais 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt