P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdos pašonėje – pirmasis koronaviruso atvejis darželyje, užsikrėtė ir klaipėdietis moksleivis (1)

Atvira Klaipėda

Virginija Spurytė, Martynas Vainorius
2020-09-08


Nors Klaipėdos apskrityje pastaruoju metu fiksuojami tik pavieniai susirgimo COVID-19 atvejai, vienas jų yra pakankamai jautrus. Klastingasis virusas nustatytas darželinukui ir moksleiviui.

Asociatyvi nuotrauka.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas antradienio rytą savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, jog COVID-19 atvejis užfiksuotas ugdymo įstaigoje.

„Virusas diagnozuotas Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniui. Šiuo metu visa grupė yra saviizoliacijoje. Patalpos jau dezinfekuojamos. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka epidemiologinį tyrimą“, – pranešė A. Bogdanovas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas patvirtino, jog toks atvejis tikrai užfiksuotas ir šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.

„Dabar svarbiausia išsiaiškinti, kaip tas vaikas užsikrėtė, su kuo kontaktavo. Faktas, kad virusas cirkuliuoja tarp mūsų, mūsų visuomenėje, todėl juo užsikrėtė ir mažametis“, – teigė R. Grigaliūnas.

R. Grigaliūnas antradienio popietę pateikė daugiau duomenų apie koronavirusu užsikrėtusį darželinuką. COVID-19 jau anksčiau yra diagnozuotas vaiko mamai. Įtariama, kad jie užsikrėtė nuo kitos šeimos, tačiau ši informacija dar yra tikrinama ir tiriama. Žinoma tai, kad mama ir jos vaikas į užsienį nebuvo išvykę.

Šiuo metu saviizoliuotis privalo 20 darželinukų, kurie su užsikrėtusiuoju lankė tą pačią grupę, bei 4 darbuotojai.

„Visos įstaigos veikla nėra stabdoma, tik uždaryta ta grupė, kurią lankė užsikrėtęs darželinukas. Žinoma, visos patalpos dezinfekuotos, reikia laikytis kitų nurodymų. Galiu pasidžiaugti, jog šioje situacijoje visi – tiek tėvai, tiek darbuotojai reaguoja labai adekvačiai“, – pasidžiaugė R. Grigaliūnas.

Susirgimas nustatytas ir vienoje iš didžiausių Klaipėdos mokyklų – „Versmės” progimnazijoje. Koronavirusine infekcija susirgo praėjusią savaitę pamokas lankęs mokinys.

Mokyklos direktorė Gražina Pocienė sakė, kad dėl šio susirgimo turėjo izoliuotis visa klasė – jos moksleiviai po kabinetus nevaikščiojo, mokydavosi tik viename, tad kontaktų su personalu skaičius yra minimalus.

„Pagal rekomendacijas, jei darbuotojai buvo su kaukėmis ir laikėsi atstumo, jie izoliuotis neturi. Bet visi darbuotojai bus patikrinti covid testu, jau išsiuntė Sveikatos centras”, – teigė direktorė.

Pasak jos, šeimoms pranešimus išsiųs Visuomenės sveikatos centras – jų nariai turėtų būti pakviečiami išsitirti kaip ir vaikas.

„Šie mokiniai turėjo savo klasę, buvo sumažintas pamokų skaičius, kontaktų skaičius labai ribotas, užbrėžtos linijos koridoriuose, kur gali stovėti, judėti, išeiti, yra skirtingi įėjimai. Kiek įmanoma, apsaugojome nuo kitų kontaktų, bet, žinote, yra kalnelis, laukas, po pamokų laikas, kur vaikai kontaktuoja ir jų neišsaugosi”, – sakė direktorė.


  2020-09-08

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos pašonėje – pirmasis koronaviruso atvejis darželyje, užsikrėtė ir klaipėdietis moksleivis”

  1. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Gerai kad ne už kampo))

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt