P0

Kriminalai ir nelaimės

Už netyčia nužudytus kolegas – lygtinė bausmė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-08


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėjas Vandalinas Vainius antradienį paskelbė sprendimą byloje, kurioje buvęs UAB „Virginijus ir Ko“ auto krautuvo vairuotojas Aurimas Januškevičius kaltintas dėl neatsargumo ir pažeisdamas saugumo taisykles atėmęs gyvybę dviem žmonėms.

Nuteistasis Aurimas Januškevičius. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teisėjas sutiko su prokuroro Arūno Saunoriaus siūlyta bausme ir skyrė lygtinę 2 metų bei 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant trejiems metams. Teismo manymu, A. Januškevičių galima pataisyti neizoliuojant nuo visuomenės. Jis per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį įpareigotas neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ar rajono ribų be priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Baudžiamasis kodeksas už tokį nusikaltimą numato laisvės atėmimą iki šešerių metų. Teismas, skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, kad padaryta nusikalstama veika yra neatsargus nusikaltimas. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta ir tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl jos gailėjosi, sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Tragedija, į kurios aplinkybes gilinosi teismas, įvyko pernai sausio 3-ąją, apie 9.40 val., UAB „Virginijus ir Ko“ gamybiniame ceche Klaipėdos rajono Aukštkiemių kaime. Po kanaliniu šiukšlių presu žuvo jo viduje tuo metu buvę Alfredas Morozas ir ukrainietis Pavel Fabrytsiij – 50 ir 35-erių įmonės darbuotojai.

Nuosprendis per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2020-09-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt