P0

Transportas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija domėsis klaipėdiečių patirtimi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-17


Rugsėjo 18 dieną bendrovėje „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) lankysis Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras  Rimantas Sinkevičius.

Pranešama, kad ministro ir jį lydinčių specialistų vizito tikslas – išsamiau susipažinti su bendrovėje įdiegta elektrinio transporto infrastruktūra, elektriniais autobusais ir jų aptarnavimo sistema.

Žinia, KAP pirmieji šalyje įsigijo ir miesto pervežimams naudoja du didžiuosius elektrinius autobusus „Dancer“, vienu metu galinčius vežti net 93 keleivius. Šie autobusai buvo pagaminti bendromis Klaipėdos universiteto mokslininkų, vietinių verslininkų ir užsienio specialistų pajėgomis.

Tai pat KAP išbandė kitų pasaulio gamintojų ekologišką transportą. Klaipėdoje šią vasarą keleivius vežė Kinijos koncerno „Yutong“ elektrinis autobusas, taip pat tarpmiestiniuose maršrutuose iki šiol kursuoja šio gamintojo elektra varomas turistinės klasės autobusas. Kiek anksčiau KAP išbandė ir koncerno „Scania“ naujovę – miesto autobusą, iš dalies varomą vandenilio dujomis.

„Kalbantis su kolegomis iš kitų Lietuvos parkų ekologiški autobusai, jų patikimumas, techninio aptarnavimo niuansai yra viena pagrindinių temų. Visi supranta, jog tai netolima ir neišvengiama ateitis, nes reikalavimai dėl viešojo transporto keliamos taršos mažinimo aktualūs visose Europos Sąjungos šalyse. Tačiau elektriniai autobusai, lyginant juos su dyzeliniais ar dujiniais, vis dar kelis kartus brangesni. Galbūt susitikime su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovais mes ne tik pasidalinsime sukauptomis žiniomis, bet ir išgirsime naujienas apie mūsų Vyriausybės planus, finansinę paramą ekologiškų autobusų įsigijimui“, – pranešime žiniasklaidai sako Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

Informacija

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ yra didžiausia Vakarų Lietuvos keleivinio transporto bendrovė, kurios akcijos priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei. Bendrovė laikoma ekologiškų autobusų pradininke šalyje – Klaipėda buvo pirmasis miestas Lietuvoje, kuriame reguliariai pradėjo kursuoti suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomi autobusai. Šiuo metu iš KAP miesto pervežimus vykdančių 70 autobusų 45 yra dujiniai, dar du varomi elektra. 


2020-09-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt