P0

Transportas

Tikrino dviratininkus, paspirtukininkus ir automobilių vairuotojus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-28


Šį savaitgalį Klaipėdos apskrityje tikrinta, kaip dviračių ir paspirtukų vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Rugsėjo 24-25 dienomis tokia priemonė surengta Palangoje prie mokyklų, jos metu nustatyti net 29 pažeidimai.

Tuo tarpu šeštadienį Klaipėdos miesto ir Kelių policijos tarnybos pareigūnai tokias priemones surengė uostamiestyje bei priemiestinėse uostamiesčio gyvenvietėse –  Ginduliuose ir Slengiuose.

Dienos metu Tiltų g. Klaipėdoje pareigūnai patikrino 140 dviratininkų ir 30 paspirtukais važiavusių asmenų bei surašė 24 protokolus už įvairius pažeidimus – asmenys iki 18 metų važiavo be šalmų, kai kurie važiavo netvarkingais dviračiais be privalomų šviesų. Pareigūnai taip pat prevenciškai pasikalbėjo su dviratininkais ir paspirtukininkais, kurie važinėjosi pėsčiųjų, o ne dviračių takais.

Kelių policijos tarnybos pareigūnams patikrinus dviratininkus Slengiuose ir Ginduliuose, šeštadienį čia nustatyti šeši pažeidimai. Dažniausiai tai buvo nepilnamečiai vaikai, gatvėmis važiavę be šalmų, taip pat nesaugiai manevruodami gatvių viduriu ir nesilaikydami kelių eismo taisyklių kėlė pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. Jauniausiam pažeidėjui buvo vos 8 metai. Visi nepilnamečiai perduoti tėvams, kuriems dėl vaikų nepriežiūros pradėtos administracinio nusižengimo teisenos.

Tą patį vakarą pareigūnams patikrinus dviračių priemonių vairuotojus Klaipėdos senamiestyje, iš 150 patikrintų asmenų nustatyti net 42 pažeidimai. Klaipėdos mieste išaiškinti 9 neblaivūs dviračiais ar elektriniais paspirtukais važiavę asmenys. Jiems nustatytas neblaivumo laipsnis svyruoja nuo 0,48 prom. iki 1,62 prom.

Per savaitgalį vykdytas priemones Klaipėdos kelių policijos pareigūnai patikrino ir 311 automobilių, išaiškino keturis neblaivius vairuotojus. Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, apie 16.55 val. Klaipėdos rajone, Ginduliuose, 46 metų automobilio „Ford“ vairuotojui nustatytas 1,32 prom. neblaivumas, 23.42 val. Tuo metu Šilutės pl., Klaipėdoje sustabdyto automobilio „Toyota“  38 metų vairuotoja įpūtė 0,66 prom. Dar viena neblaivi, taip pat „Toyota“  54 metų moteris buvo sustabdyta sekmadienį, rugsėjo 27 dieną, Naujojoje uosto g. – jai pareigūnai nustatė 1,28 prom. girtumą.

O šeštadienį apie 18.15 val. Minijos g., sustabdyto automobilio LADA vairuotojas, gimęs 1964 m., atsidūrė areštinėje – jam nustatytas 1,87 prom. girtumas, be to, vyras neturėjo teisės vairuoti transporto priemonės.

Keturi pareigūnų patikrinti vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau leistinos normos neviršijo. Dar 17 vairuotojų turės atsakyti už tai, kad nepaisė eismą draudžiančių ženklų.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2020-09-28

  Vienas komentaras apie “Tikrino dviratininkus, paspirtukininkus ir automobilių vairuotojus”

  1. Avatar... (IP: 90.131.41.134)

   Manto g. ir Mažvydo al. neliečiamos karvės patikrinimams ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt