P0

Politika, Svarbu

Mero sekretoriate – dar vienas žmogus iš džiazo (13)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-01


Klaipėdos savivaldybės interneto puslapyje skelbiama, kad mero Vytauto Grubliausko patarėju pradėjo dirbti buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnas Leonas Barišauskas.

Pastarajam, beje, iki šiol nuolat viešai kai kurie politikai vis prikišdavo tai, kad jis savanoriaudavo mero žmonos rengiame Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

Leonas Barišauskas

Anot L. Barišausko, jis buvo pakviestas. Meras savo ruožtu tikino, kad čia tikrai nėra „jokio džiazo kvapo” ir žmogus buvo pakviestas atsižvelgiant į jo patirtį bei kvalifikaciją, ypač antikorupcinėje srityje.

Prie L. Barišausko funkcijų nurodoma, kad jis rūpinsis Klaipėdos ekonominės plėtros strategija, teiks rekomendacijas dėl korupcijos prevencijos politikos įgyvendinimo, dėl Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykių reguliavimo. Pastaroji sritis, anot mero, yra taip pat jautri, tad jai irgi reikalinga priežiūra.

„Nei meras, nei savivaldybė nevykdo socialinės įdarbinimo funkcijos. Matyt, pamatę mano patirtį ir kompetenciją nusprendė, kad jie gali būti reikalingi ir sutikau. Šiaip jau triūba pirmas mano gyvenime instrumentas – nuo septynių metų pučiu ir tai buvo dar Vilkaviškyje. Man atrodo, kad visi festivalio savanoriai yra iniciatyvūs žmonės, mylintys muziką, nenori prasigyventi iš to, myli miestą, nori, kad būtų šventė graži, turi laiko ir prisideda. Per dvidešimti metų juk jau tų savanorių yra perėję, ir mano dukra buvo kol Lietuvoje gyveno. Šito tikrai nesiečiau, nes čia darbas tikrai su tuo nesusijęs”, – sakė L. Barišauskas.

Jis yra dirbęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininku, prieš tai – Klaipėdos savivaldybėje, Švietimo skyriuje.

„Atvira Klaipėda” jau buvo rašiusi, kad nuo balandžio Klaipėdos miesto Tarybos ir mero sekretoriate vyriausiąja specialiste pradėjusi dirbti Roberta Burgan-Norkuvienė tapo trečiąja Klaipėdos pilies džiazo festivalio savanore, dabar einančia pareigas šiame savivaldos aparate. Praėjusią kadenciją mero Vytauto Grubliausko patarėju dirbęs Albertas Barauskas taip pat buvo miesto vadovo sutuoktinės Ingos Grubliauskienės vadovaujamos viešosios įstaigos rengiamo festivalio savanoris.  2018 m. lapkritį iš pareigų savo noru pasitraukusį A. Barauską pakeitė Natalija Sadovskaja, vėliau čia pradėjo darbuotis ir Julija Mažeikaitė, irgi savonariavusi džiazo festivalyje.

Kovo pabaigoje Klaipėdos mero patarėju pradėjęs dirbti praėjusios kadencijos uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas nuo rugsėjo paliko šias pareigas. Tada meras „Atvirai Klaipėdai” buvo sakęs, kad ieškos naujo patarėjo ir bent jau į vieną tokią vietą rugsėjį numato skelbti viešą konkursą, kad galėtų pretenduoti norintieji dirbti mero komandoje iš bendruomenės, visuomenės. Pasak jo, šios minties neatsisakyta, nes reikia žmogaus, kuris koordinuotų Europos jaunimo sostinės projektą, būsimą tarptautinę regatą ir kitus projektus.


  2020-10-01

  13 komentarai “Mero sekretoriate – dar vienas žmogus iš džiazo”

  1. AvatarŽo (IP: 88.119.136.56)

   Vien žo – STT DŽAZ…

  2. AvatarDziazas (IP: 77.79.44.48)

   Tai merui tik festivaliai ir rupi, tai tam ir patarejus priimineja. Ar yra matomas kur reikia ryztingos rankos. Mera matome tik kur kapsules ikasamos ar juosteles kerpamos t.y. Kur baliuska.

  3. AvatarSe (IP: 78.63.37.48)

   Kuo toliau, tuo šlykščiau. Aš apie mūsų miesto merą.

  4. AvatarAnonimas (IP: 78.57.199.247)

   Vieno saugumiečio ir prižiūrėtojo Grubliauskui per mažai, matyt modestukas nebespeja tai priėmė dar viena…

  5. AvatarAsmeninis interesas (IP: 81.7.91.14)

   Grubliauskas su tokiais paskyrimais šaudo sau į kojas. Kažkuris iš jų bus paskutinis šūvis sau į postą. Džiazo festivalio savanoriams savivaldybėje konkursai nereikalingi, eina be eilės.
   Pakiš savo bosą mero sekretoriato sekretorius Modestukas, pakiš.

  6. AvatarGd (IP: 84.15.184.244)

   Žmonės, bet jei pozityviai žiūrėti į ši reikalą (kaip patarleje) iš dviejų blogybių imama mažesnė – gerai kad ne gėjus… O tik dūda pučia.. 🙂

  7. Avatarvanda (IP: 77.79.44.43)

   AR IL GAI DŽEZUOSIME MERE YRA RIMTESNIŲ REIKALŲ DŽEZAI JAU ATSIBODO

  8. AvatarAčiū (IP: 90.131.35.32)

   Ir jei be Atvira Klaipėda, mero purvas būtų nutylėtas!
   Atvira Klaioėda – miesto pasididžiavimas!
   Paremkime mes patys, teisingą, nepriklausomą spaudą!

  9. AvatarKlaipėdietis (IP: 84.15.191.217)

   Klaipėdoje smirda ne tik uostas, LEZ, grigeo, Dumpių apylinkės bet prqdeda skleisti smarve ir jazas :)))
   Labai tikiuosi kad per sekančius rinkimus miestiečiai visko atsiuoste pagaliau susiprotės 🙂

  10. AvatarĮDOMU... (IP: 86.100.53.185)

   Kaip suprasti? Sav. administracijoje aktyviai atleidžiami tarnautojai-pensininkai, o meras į svarbias pareigas priiminėja pensininkus.. Tai prieš tai dirbęs UAB “Kl.V’ buvęs direktorus Leonas Makūnas išėjęs į pensiją. Kitas ,irgi Leonas, Barišauskas ,atrodo irgi jau pensininkas…

   • AvatarNieko naujo (IP: 83.188.90.161)

    Tipo meras jaunuolis ir ne pencininkas? meras jau senolis pencininkas, tai ko galima norėt, miestas skirtas pencininkams, jaunimas iš Klaipėdos masiškai emigruoja dėka šitokių dudoriaus “varkių”

  11. Avatar..... (IP: 213.103.63.191)

   Aš taip mėgau džiazą ……Fui…Meras visai nusidžiazavo …

  12. Avatarnesuipratęs (IP: 88.119.138.154)

   O tai konkursaws buvo? Meras žadėjo juk labai labai. Ar džaizams konkurso nereikia?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt