P0

Politika

Iš anksto II rinkimų ture balsuojama aktyviau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-20


Kol kas pirmoji išankstinio balsavimo diena rinkimų į Seimą II ture sulaukė didesnio rinkėjų aktyvumo nei spalio 5-oji. Pirmadienį, spalio 19 d., prie balsadėžių šalyje atėjo 1,20 proc. rinkėjų ir 2 kartus daugiau nei pirmojo turo pirmąją rinkimų dieną, kai balsavę buvo vos 0,54 proc. rinkėjų.

Klaipėdoje tradiciškai aktyviausi buvo Pajūrio apygardos, kuriai priklauso ir Neringa, rinkėjai – čia pirmadienį balsavo 1,83 proc. (spalio 5 d. – 1,13 proc.) rinkimų teisę turinčiųjų.

Antroje vietoje pagal aktyvumą buvo Danės apygardos rinkėjai – 1,30 proc., spalio 5 d. – 0,78 proc. Baltijos apygardoje atitinkamai balsavo 1,24 ir 0,73 proc., o pasyviausi buvo Marių apygardos rinkėjai. Čia pirmadienį balsavo 1,09 (spalio 5 d.- 0,54 proc.) rinkimų teisę turinčiųjų.

Aktyvesni buvo ir naujai suformuotos Mėguvos apygardos, kuriai priklauso Palanga ir dalis Klaipėdos priemiestinių gyvenviečių, rinkėjai (atitinkamai balsavo 1,80 ir 0,91 proc.), ir gargždiškiai – 1,41 ir 0,62 proc.

Iš anksto šiemet dar bus galima balsuoti tris dienas, Klaipėdoje tai galima padaryti Žvejų rūmuose.

II rinkimų turas vyks šį sekmadienį, spalio 25 d. Jo metu bus balsuojama už du daugiausiai rinkėjų balsų pirmajame rinkimų ture surinkusius kandidatus. Juos rasite čia.


  2020-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt