P0

Konsultacijos

Kiek kainuoja susidūrimas su gyvūnu kelyje?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-20


Rudenį skaudžių ir brangių avarijų priežastimi tampa prasidėjusi ir iki pat žiemos besitęsianti laukinių gyvūnų migracija. Per metus užfiksuojama šimtai susidūrimų su gyvūnais atvejų, o kompensacijos už patirtą žalą skaičiuojamos tūkstančiais. „Lietuvos draudimo“ ekspertai perspėja vairuotojus būtų atidiems ir primena, ką reikia žinoti norint išvengti susidūrimo su gyvūnais

„Aktyviausias gyvūnų migracijos laikas yra gegužė ir ruduo – nuo rugsėjo iki lapkričio. Pernai metais vien per tris rudens mėnesius fiksavome 346 pranešimus apie eismo įvykius, kuriuose eismo priemonė susidūrė su gyvūnais. Tai vidutiniškai keturi susidūrimai per dieną, todėl šiuo metų laiku nuolat primename vairuotojams apie papildomas rizikas kelyje“, – pranešime spaudai pažymi „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis, atkreipdamas dėmesį, kad 2019 metais vien per spalį gauti 123 pranešimai apie susidūrimus su gyvūnais.

Susidūrimams su gyvūnais kompensuoti – daugiau nei milijonas

„Lietuvos draudimo“ statistika rodo, kad šiemet per devynis mėnesius užfiksuoti 832 eismo įvykiai, kuriuose įvyko susidūrimai su įvairiais gyvūnais. Bendrai dėl šių įvykių bendrovė klientams jau išmokėjo daugiau nei 1 mln. 300 tūkst. Eur, o vidutinė susidūrimo su laukiniu gyvūnu žala šiemet siekė 1900 Eur – 11 proc. daugiau nei 2019 metais.

„Įvertinę vairuotojų pranešimus, matome, kad daugiausiai eismo įvykių kasmet nutinka susidūrus su laukiniais kanopiniais gyvūnais – stirnomis, briedžiais ir šernais. Šių laukinių žvėrių migracija aktyviausia pavasarį ir rudenį, todėl raginame vairuotojus dabar būti ypač dėmesingiems ir atsargiems”, –  ragina A. Juodeikis.

Susidūrimas su stambiaisiais kanopiniais gyvūnais – ne tik pavojingas gyvybei, bet ir sukelia didelę žalą transporto priemonei. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, po susidūrimo su briedžiu vidurinė išmoka šiemet siekė 2800 Eur, šernu – 2700 Eur, o stirna – kiek daugiau nei 2000 Eur. Būtent stirnos yra dažniausiai į eismo įvykius patenkantis laukinis gyvūnas – šiemet jau užfiksuoti 457 susidūrimų su jomis atvejai.

Ekspertas primena didžiųjų gyvūnų elgsenos ypatybes: rugsėjį vyko briedžių migracija, stirnos aktyviausios bus lapkričio mėnesį, o šernų bandas kelyje galima sutikti visą rudenį – nuo rugsėjo iki gruodžio pradžios. Į eismo įvykius patenka ir smulkesni laukiniai gyvūnai – lapės, kiškiai, ežiai, o iš smulkiųjų gyvūnų statistiškai didžiausią žalą atneša susidūrimas su paukščiu– šiemet vidutinė susidūrimo su paukščiu žala siekia beveik 1600 Eur, o tai yra 15 proc. daugiau nei pernai.

„Brangiausiai kainuoja susidūrimai su elniais – vidutinė žala šiemet siekė kiek daugiau nei 3000 Eur ir buvo beveik 40 proc. didesnė nei pernai, – sako Artūras Juodeikis. 2020 metais didžiausia išmoka už susidūrimą siekė kiek daugiau nuo 28000 Eur ir buvo net 25 proc. didesnė nei pernai.

Pavojingiausios valandos ir vietos

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, daugiausia susidūrimų su gyvūnais įvyksta aplink didžiuosius Lietuvos miestus – Vilnių ir Kauną.

„Vairuotojai supranta, kad miškingose vietovėse tikimybė susidurti su laukiniais gyvūnais yra didelė, todėl ten vairuoja atsargiau, renkasi saugesnį greitį. Tačiau pastebime, kad daugiausia susidūrimų su gyvūnais įvyksta būtent aplink didžiuosius miestus, nes  ten yra intensyviausias eismas ir daugiausiai transporto. Šiemet šį sąrašą dar papildė ir Trakų bei Šiaulių apylinkės“, – aiškina ekspertas.

Svarbu prisiminti, kad didžiausia tikimybė kelyje sutikti laukinį gyvūną yra ankstyvos ryto valandos ir jau nusileidus saulei. „Aktyviausi gyvūnai būna prieš saulėtekį ir po saulėlydžio. Rudenį brėkšta vėlai, o temsta anksti, tuo pačiu metu žmonės keliauja arba grįžta iš darbų, todėl rizika susidurti su gyvūnu tikrai didelė“, – perspėja Artūras Juodeikis.

INFORMACIJA

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. 


  2020-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt