P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Meridiano” slalomas baigėsi sėkmingai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-20


Antradienio ryte prasidėjusi „Meridiano“ plukdymo į remonto doką operacija, dėl kurios teko pakelti abu tiltus per Dangę, baigėsi sėkmingai. Sprendimas diena paankstinti burlaivio plukdymą buvo priimtas, išanalizavus naujausią orų prognozę, kuri palankiausia pasirodė esanti antradienį.

Apie 9 val. iš pradžių buvo pakeltas Pilies tiltas, kad pro jį praplauktų vilkikai. Netrukus buvo pakeltas ir Biržos tiltas, kad pro jį galima būtų pratempti „Meridianą“. Burlaivis jį sėkmingai įveikė apie 10.20 val.

Laivui laimingai praplaukus ir pakeltą Pilies tiltą, pastarasis užstrigo – eismas juo buvo atnaujintas tik apie 11.45 val. Tai ne pirmas toks atvejis su šiuo tiltu.

Apie 12.30 val. „Meridianas“ buvo įplukdytas į „Klaipėdos laivų remonto” doką. Čia jį planuojama nuplauti, nuvalyti povandeninę laivo dalį, įvertinti dugno, balastinių konstrukcijų būklę, išmatuoti korpuso storį ir pagal poreikį atlikti remonto, sutvirtinimo bei kitus darbus, perdažyti. Sykiu doke bus užbaigti dar vasarą pradėti medinės bortų apkalos atnaujinimo darbai, ypač tose vietose, kur, laivui esant vandenyje, to padaryti neįmanoma.

Pasak operacijai vadovavusio burlaivio „Brabander” kapitono Valdemaro Vizbaro, sudėtingiausia buvo praplaukti pro Biržos tiltą, kur tarpai itin maži.

„Buvome atleidę kai kuriuos stiebus laikančius vantus, jei būtume kur nors užkliuvę, dar nežinia, kaip su stiebais baigtųsi. Kad nieko neatsitiktų, nebuvo labai paprasta. Visų pirma, suvaldyti sunku. Du buksyrai labai gerai dirbo, labai profesionaliai. Su labai menkais kliuvimais viskas. Laivas sveria kelis šimtus tonų ir labai inercijos daug yra. Reikia pagauti momentą, kada pasakyti stumtelkit ar truputėlį stipriau patraukit. Visą laiką ir vyko tokie pokalbiai: prilaikyt, patraukti, prilaikyt, patraukti. Valtelė mažoji irgi visada dirba, tai ji visai juvelyrinį pastumdymą atliko”, – sakė kapitonas.

Pasak jo, svarbiausias momentas yra oro sąlygos – tokiai operacijai reikia, kad nepūstų stiprus vėjas.

„Kaip tik taikėme, kai prognozė rodė, jog yra trijų-keturių valandų langas ir į jį taikėme, kol sukosi vėjas iš šiaurės vakarų į pietvakarius ir vienu momentų buvo visiškai aprimęs. Iš upės išėjime buvo pats gerumas, nes pūtė išilgai upės ir laivo nenešiojo į šonus, jis ėjo pakankamai tiesiai. Bet upėje, kaip matėte, yra pristatyta laivų, kurie vieni jau numirėliai, kiti nežinau kodėl, kiek žinau, prašė savininkas truputėlį patraukti, bet visiems, matyt, labiau patiko „Meridiano” slalomas, plaukiant pro juos. O iš tikrųjų tai rodo žemą kultūrą ir tiek – nesupranta žmonės, kad nėra labai lengva tokį laivą prastumi”, – sakė V. Vizbaras.

Miesto straipsnių vidus

„Meridiano“ dokavimas ir remontas bus finansuojami iš A. Kuzmarskio vadovaujamos Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ skirtos tikslinės paramos šiems darbams, dalis išlaidų bus dengiama ir iš asmeninių A. Kuzmarskio šeimos lėšų.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Pasak A. Kuzmarskio, jis yra įsitikinęs, kad burlaivio būklė yra puiki, jis padarytas taip, kad stovės dar dvidešimt metų, bet kaip laivas jis turi savo reglamentą ir pagal teisės aktus turi būti periodiškai vykdomos tokios apžiūros doke, nuvaloma apačia, naujai dažomas, matuojamas metalo storis, žiūrima korozija.

Jis prognozavo, kad visi šie darbai gali užtrukti apie dešimt dienų.

„Kada pakelsim, tada žinosiu, kiek darbai kainuos. Tačiau jie tikrai nepigūs”, – sakė A. Kuzmarskis.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki 2 savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt