P0

Koronavirusas, Svarbu

Koronaviruso skaičiai: 474 nauji atvejai, 75 – Klaipėdos apskrityje, 3 naujos mirtys (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-24


Lietuvoje ir toliau fiksuojami naujų užsikrėtimų koronavirusu rekordai. Per praėjusią parą naujų COVID-19 atvejų užregistruota beveik pusė tūkstančio – 474, o Klaipėdos apskrityje – 75. Deja, pranešama ir apie tris naujas mirtis nuo šios ligos.

Klaipėdos apskrityje 8 per vakar parą patvirtinti atvejai yra siejami su „Klaipėdos vilties“ protrūkiu, 5 – su Kretingos socialinių paslaugų centru.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad dar 4 atvejai užfiksuoti Klaipėdos universitetinės ligoninės protrūkyje, vienas iš jų šios ligoninės ginekologijos skyriuje. 4 atvejai užfiksuoti Klaipėdos jūrininkų ligoninės protrūkyje, 3 iš jų siejami su protrūkiu šios ligoninės Palangos departamente, po 2 atvejus patvirtinta Palangos reabilitacijos ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės protrūkiuose.

Dar keturi atvejai Klaipėdos apskrityje yra siejami su Kartenos mokykla-daugiafunkciu centru, kiti keturi – su Kartenos meno kolektyvo protrūkiu.

Iš trijų per vakarą parą užregistruotų mirčių nuo koronaviruso du atvejai patvirtinti Šilutės rajone. Vienas asmuo priklausė 40-50 metų amžiaus grupei, turėjo kitų lėtinių susirgimų. Užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Kitas asmuo priklausė 80-90 metų grupei, taip pat turėjo kitų lėtinių susirgimų. Ir šio asmens užsikrėtimo koronavirusine infekcija aplinkybės yra nežinomos. Trečioji mirtis fiksuota Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 80-90 metų amžiaus grupei. Užsikrėtimo aplinkybės galimai susijusios su Marijampolės specialiaisiais socialinės globos namais.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spalio 24 d. 9 val. duomenimis, patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje jau siekia 9578. Sergančiųjų yra 5388, o pasveikusiais laikomi 4015 žmonių.

Šiuo metu šalyje saviizoliacijoje yra 34 072 asmenys (sergantys, turėję sąlytį, atvykę iš paveiktų teritorijų).

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį pranešė, kad ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriama ir Klaipėdos miesto savivaldybė bei dar septynios- Vilniaus, Kauno miestų, Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

SAM informuoja, kad sprendimai dėl karantino paskelbimo konkrečiose savivaldybėse yra priimami trečiadieniais Vyriausybės posėdyje. Taigi, ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas, bus sprendžiama kitą savaitę.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, geltonąją – 26, žaliąją – 13.


  2020-10-24

  8 komentarai “Koronaviruso skaičiai: 474 nauji atvejai, 75 – Klaipėdos apskrityje, 3 naujos mirtys”

  1. Pala pala o kiek nuo kitu ligu mirstama cia jarunda dabar oluhams jug daugiau ligu nebera tik ta supista korona

  2. Jus baiksite apie ta korona rasyti tik ispustas didelis balionas yra tokei nesamonei kodel svedijoje, norvegijoje nera tos koronos zmones pradetu protestuoti jei butu tik ce isgalvotas tas virusas

   • Tai zinoma, kad isgalvotas… svarbiausia nuo zemes krasto nenukristi ir kad acto nepritruktu 😉

   • Lauriau, lisk i rusi atgal, neknysk proto, infekciju specialiste

   • “svedijoje, norvegijoje nera tos koronos”

    Trolinimo standartai ziauriai krite, matyt mazai moka

  3. Mirė kaip visada sunkiai sergantys. Korona gal tik pagreitino jų mirtį. Kaip juokaudavo mano močiutė ” Nuo kažko juk reikės numirti”

   • Ar yra taip kada buve pasaulyje, kad butu mire lengvai sergantys? 🙂 O mociute jusu tikriausiai ruke nuo penkiu metuku, vartojo heroina ir vazinejo motociklu be salmo – nes juk “vistiek nuo kazko mirti reikes”… speju, kad ne. Nuo kazko mirti tikrai reikes, klausimas tik kada ir ar galite kanors padaryti, kad tai neatsitiktu anksciau nei reikia.

   • Nu, mirti anksčiau laiko dėl kažkokio viruso reanimacijoj su straubliu gerklėj, gaudant paskutinį gurkšnelį oro, be artimųjų šalia tikrai ne variantas

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt