P0

Koronavirusas

Pirks daugiau vaisto, kuriuo gydoma COVID-19 sukelta pneumonija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-28


Trečiadienį Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui skirti papildomų lėšų vaistinio preparato remdesiviro, skirto koronaviruso (COVID-19) sukeltai pneumonijai gydyti, įsigijimui.

Iš viso vaistinių preparatų įsigijimui iki šių metų pabaigos skirta 1,952 mln. eurų.

Lietuva dalyvauja Europos Komisijos (EK) vykdomuose bendruose pirkimuose, skirtuose įsigyti vaistinį preparatą remdesivirą. Šiuo metu yra sudaryta sutartis su EK vykdytų viešųjų pirkimų procedūrų metu atrinktu vaisto gamintoju „Gilead Sciences Ireland UC“.

Teigiama, kad ši sutartis užtikrina remdesiviro tiekimą Lietuvai spalio-kovo mėnesiams, o įsigyjamas vaistinio preparato kiekis turėtų užtikrinti Lietuvos poreikius. Juos nustatant esą buvo atsižvelgta į gydymo įstaigų ir specialistų pateiktą informaciją, epidemiologines prognozes apie tikėtinus sergančiųjų bei hospitalizuotų asmenų dėl koronaviruso skaičius.

Tam tikras kiekis vaistinio preparato remdesiviro Lietuvai jau buvo pristatytas pagal kitą EK administruojamą instrumentą, kuomet pagal tam tikrą metodiką, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, EK padalino vaistą poreikį išreiškusioms valstybėms narėms. Gautas vaistinis preparatas buvo paskirstytas penkioms pagrindinėms už kovą su koronavirusu atsakingoms gydymo įstaigoms, tarp kurių yra ir Klaipėdos universitetinė ligoninė bei LSMU Kauno klinikoms. Minėtose gydymo įstaigose šis vaistinis preparatas yra naudojamas sergančiųjų koronavirusu ir turinčių pneumoniją gydymui.


  2020-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt