P0

Svarbu, Verslas

Šiluma išliks pigesnė nei pernai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-31


Įsibėgėjant šildymo sezonui galima pasidžiaugti ne tik vis dar gana šiltu oru, mažinančiu šilumos sunaudojimą, bet ir lapkričiui AB „Klaipėdos energija” valdybos nustatyta šilumos kaina, kurią turės mokėti prie centralizuotų šilumos tinklų prisijungę klaipėdiečiai ir gargdiškiai.

Lapkritį už šilumos kilovatvalandę reikės mokėti 4,51 ct be PVM. Tarifas yra 28 proc. didesnis nei spalį, tačiau kartu jis yra 6,6 proc. mažesnis nei pernai lapkritį (4,83 ct/kWh).

Images Money (flickr.com) nuotr.

Visa šiluma, kurios lapkritį prireiks įmonei, bus pagaminta nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG), kuriems priskiriami ir keturi „Klaipėdos energijos” biokuro katilai.

Vidutinė Klaipėdos NŠG šilumos kaina per metus sumažėjo 18 proc. – nuo 2,55 iki 2,09 ct/kWh. Kainą lyginant su tuo pačiu 2019-ųjų laikotarpiu padidino tik pati „Klaipėdos energija” – jos biokuro katilų šilumos energija pabrango nuo 1,79-1,87 iki 2,19 ct/kWh. Tačiau vis tiek šis tarifas nusileidžia tik iš gamybinių atliekų šilumą gaminančioms „Klaipėdos medienai” (1,48 ct/kWh) ir „Klaipėdos baldams” (2,1 ct/kW).

Brangiausią šilumą lapkritį uostamiesčiui tieks ją iš atliekų gaminanti „Forum Klaipėda”, aukcione užsiprašiusi 2,47 ct/kWh. Tačiau iš šio gamintojo bus superkama tik trys ketvirtadaliai pasiūlytos šilumos energijos.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2020-10-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt