P0

Mums rašo

Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo! (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-10


Gerbiamas Klaipėdos miesto mere ir tarybos nariai.

Pastaruosius pusę metų klaipėdiečiai, gamtos mylėtojai ir neabejinga Lietuva susivieniję kartu kovojome, kad keliolikos kartų užaugintas Girulių miškas būtų apsaugotas ir nebūtų iškirstas. Šią kovą laikinai laimėti pavyko, tačiau svarbu imtis tolimesnių veiksmų, kad daugiau Girulių miško
iškirtimas nebūtų svarstomas jokiame kontekste. Esame lūžio taške. Todėl prašome Klaipėdos miesto tarybos pagaliau duoti žalią šviesą Girulių botaninio – zoologinio draustinio steigimui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Girulių miško svarba buvo patvirtinta ne kartą. 20 Klaipėdos ir Lietuvos mokslininkų, gamtosaugininkų, žurnalistų ir kitų visuomenininkų, naudodamiesi įstatymo aprašyta tvarka, pateikė prašymą ir mokslinį pagrindimą Klaipėdos miesto administracijos direktoriui steigti šį draustinį.

Rugpjūčio mėnesį draustinio steigimui teigiamas išvadas pateikė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Visuomenės palaikymas irgi yra vienareikšmiškas – 13300 Lietuvos piliečių pasirašė peticijoje prieš Girulių miško iškirtimą.

Šiuo metu Klaipėdos miesto Girulių miško draustinio steigimas yra vienintelis formalus Klaipėdos miesto savivaldybės būdas apsaugoti Girulių mišką nuo ten planuojamos geležinkelio kelyno plėtros. Tačiau daugelio miestiečių ir iniciatorių nuostabai spalio 29 d. pristačius klausimą Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje sprendimo priėmimas buvo atidėtas.

Kiekvienas miesto vadovų suabejojimas ir stabtelėjimas duos daugiau pagrindo centrinei valdžiai suabejoti mūsų ryžtu išsaugoti Melnragės – Girulių mišką.

Mieli Klaipėdos miesto tarybos nariai, Girulių miškas yra neatskiriamas Klaipėdos istorijos ir gamtos elementas. Sugebėjome Melnragės – Girulių masyvą apsaugoti nuo naftos bazės statybos 1993 m., apsaugokime jį ir šiandien!

Prašome neatidėlioti Girulių miško draustinio steigimo proceso ir pritarti Girulių botaninio – zoologinio draustinio planavimo procedūros pradžiai artimiausiame miesto tarybos posėdyje lapkričio 26 d.

Draustinio steigimo iniciatoriai: Akademikas prof. habil. dr. Sergej Olenin, Simonas Gentvilas, prof. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė, Saulius Budinas, prof. dr. Vygantas Vareikis, Selemonas Paltanavičius, Erlandas Paplauskis, Vytautas Čepas, Povilas Vasiliauskas, Algirdas Grublys, Edmundas Andrijauskas, Dalia Žukienė, Jurga Petronytė, Gintaras Ramašauskas, Arvydas Urbis, Andrius Dumbauskas, Aurimas Mockus.


  2020-11-10

  8 komentarai “Atviras laiškas: Nestabdykime Girulių draustinio steigimo!”

  1. Avatarlabiausiai prieš draustinį (IP: 83.171.17.102)

   konservatorių frakcija ir jų meras Grubliauskas

  2. AvatarMafiozai uosto ir geležinkelio nutarė su Grubliausko pagalba (IP: 90.131.39.93)

   Ir Skvernelio pagalba pavogti visu mūsų turta Hirulių miška. Mafioziniai planai neišdegs. Mes žmonės žinom us
   Užsakovus . Ta nusikalstoma grupuotė net nežiūrėjo kad buvo surinkti 40 000 žmonių parašai ir teikti Vyriausybėi. Lansbrgui.

  3. AvatarMiestietis (IP: 78.57.193.166)

   Didelis dėkui už iniciatyvą.

  4. AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

   SPAV procesu bus parenkama vieta geležinkelio terminalo statybai. Tada bus daromas socialinis-ekonominis vertinimas ir jo metu įsteigtas Girulių draustinis su tekreacijos, poilsio, pažintine ir mokomąja funkcija gautų žymiai daugiau teigiamų balų, nes jo sunaikinimas padarytų didesnį neigiamą poveikį aplinkai, nei kitose svarstomose vietose. Tik per SPAV pasirinkus Girulių miško sunaikinimą, atsirastų prielaidos panaudoti valstybės svarbos projekto statusą, nukertant saugomos teritorijos statusą Giruliuose. Draustinis – tai kad ir ne absoliuti, bet šiokia tokia galimybė padėti Klaipėdai. Tikrai nežinau, ar šitą abrakadabrą apie kažkokius statusus ir spavus sugeba suprasti mūsų nelabai informacijai imlūs kaziukai taryboje.

  5. AvatarRegina (IP: 78.61.175.206)

   Daug tarp iniciatorių yra pavardžių, kurie nieko bendro neturi su miškais.

   • AvatarKeistas komentaras (IP: 81.7.91.14)

    Kam nuo to blogiau? Jie kvėpuoja Klaipėdos oru. Ar to maža?

  6. AvatarGerai kad gra protingu (IP: 90.131.39.93)

   Suprantančju ir neabėjingu žmonių. Ačiū

  7. AvatarDėkui už ta laiška (IP: 90.131.39.93)

   Širdingai dėkojame už atvira laišką.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt