P0

Svarbu, Verslas

Nauji apribojimai dėl aplinkos dulkinimo – tik nuo 2024 metų (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-12


Aplinkos ministerija pranešė, kad nustatė minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias birias medžiagas (kietąjį biokurą, kuro durpes, akmens anglis, metalų rūdą, koksą, mineralines trąšas, pelenus, suodžius, šlaką ir kt.).

Teigiama, kad šiek reikalavimai skirti užtikrinti, kad ūkio subjektai neterštų aplinkos už savo veiklos sklypo, kuriame laikomos, kraunamos palaidos kietosios medžiagos, ribų. Tačiau jau vykdantiems tokią veiklą nauji reikalavimai įsigalios tik nuo 2024 m. pradžios.

Žinia, Klaipėdoje jau kelinti metai dalis žmonių skundžiasi Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”) krova ir laiko ją dulkių šaltiniu. Kad tokios žmonių pretenzijos yra pagrįstos, neseniai konstatavo ir Klaipėdos universiteto mokslininkai.

Anot ministerijos pranešimo, iki šiol teisės aktai nenumatė reikalavimų veikloms, susijusioms su biriomis kietosiomis medžiagomis, trūko teisinių priemonių kontroliuoti tokią veiklą ir pareikalauti įmonių atsakomybės už aplinkos taršą.

„Rengdami reikalavimus dulkėtumui mažinti, sulaukėme daug suinteresuotų institucijų ir visuomenės pastabų bei pasiūlymų, – pranešime cituojamas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. – Tai parodė, kaip svarbu sureguliuoti šią sritį, kuri daug metų buvo tiesiog palikta kaip pilkoji zona, nuolatinis kovos laukas, kur nenorima kištis.“

Nustatytieji reikalavimai numato, kokių priemonių turi imtis veiklos vykdytojai dulkėjimui sumažinti.

Atvirose aikštelėse laikomas medžiagas reikia apdengti, drėkinti, apsaugoti nuo vėjo, riboti kaupų aukštį, naudoti įrangą dulkėms sugaudyti, uždaro tipo konvejerius, krauti sandariu griebtuvu, pilti iš griebtuvo ar krautuvo kuo lėčiau ir kuo arčiau kaupo, kuo mažiau kartų perkrauti iš vietos į vietą, uždengti laikant transporto priemonėse ir vežant, plauti arba valyti transporto priemonių padangas, nekeliant papildomo dulkėjimo, gyvenamojoje vietovėje valyti medžiagomis užterštus kieta danga padengtus kelius ir kt.

Naujai pradedamą veiklą urbanizuotose teritorijose, kai naudojamos labai dulkančios medžiagos, reikės vykdyti uždaroje patalpoje arba kitu uždaru būdu. Šias medžiagas bus galima laikyti atviroje aikštelėje tik tais atvejais, kai dėl jų fizinių ar cheminių savybių netinka uždaras būdas, tačiau reikės taikyti daugiau priemonių dulkėjimui riboti.

Naujai pradedamą veiklą su mažiau dulkančiomis medžiagomis ir naujai pradedamą veiklą su labai dulkančiomis medžiagomis likusioje šalies teritorijoje bus galima vykdyti atviroje aikštelėje sklype, kurio riba nutolusi didesniu kaip 100 m atstumu iki gyvenamojo pastato, visuomenės lankomo negyvenamojo pastato ar inžinerinio statinio.

Naujai pradedantiems vykdyti susijusią veiklą šie reikalavimai įsigalios 2021 m. kovo 1 d. Jau vykdantiems veiklą numatytas pasiruošimo etapas iki 2024 m. sausio 1 d. Iki to laiko jie turi šiuo metu atviroje aikštelėje vykdomą veiklą perkelti į uždaras patalpas ar vykdyti kitu uždaru būdu, „patraukti” nurodytu atstumu arba didžiausiu galimu atstumu nuo statinių.


  2020-11-12

  3 komentarai “Nauji apribojimai dėl aplinkos dulkinimo – tik nuo 2024 metų”

  1. AvatarDana (IP: 86.100.9.64)

   Taip ir suksis karusele, niekas nesikeis, kol Klaipeda netures vadovo, kurio zodis bus isakymas. Gulbiu gatveje renovavome nama uz savo pinigelius, is valstybes ne euro nepaememe, o nuo tu dulkiu dabar namas atrodo tragiskai, gal Klasco teiksis perdazyti, savo klaidas istaisys, ar kreiptis i Strasbura, va tai tada islys visi Klasko galai

  2. AvatarInga (IP: 78.61.176.79)

   Apgailėtina… Ką dar “ant greičio” išeidami patvirtino?

  3. Avatartaip ir rašykit (IP: 78.57.233.217)

   Nauji apribojimai dėl Klaipėdos dulkinimo

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt