Klaipėdos uoste ieškoma vietos buriuotojams

Svarbu, Uostas ir jūra
Virginija Spurytė
2020-11-13

Klaipėdos valdžia siekia, kad jau kitais metais į uostamiestį iš Drevernos būtų galima perkelti buriavimo mokyklą „Žiemys“, kurioje buriuoti mokosi keliasdešimt klaipėdiečių vaikų.

Klaipėdiečiai vaikai mokytis buriuoti turi Drevernoje, o ne savo mieste.

Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis, „Žiemio“ direktorė Agnė Dalangauskienė bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai penktadienį apžiūrėjo potencialią vietą, kur būtų galima įkurdinti buriuotojus.

„Yra programa maksimum, bet yra ir minimum. Programa maksimum tokia, jog uosto strateginiuose planuose numatyta pastatyti pietinius uosto vartus ir prie jų įkurti mažųjų laivų ir jachtų uostą. Tokiame uoste tikrai atsirastų vietos ir „Žiemiui“. Tačiau tokia statyba numatyta tik 2025-2026 metais, o vietos buriuotojams reikia jau dabar, nes Drevernos uoste jie nebetelpa, ten yra tarsi kampininkai, be to, ir važinėtis yra nepatogu. Todėl minimali programa yra pietinėje uosto dalyje, už Kiaulės nugaros, sukurti laikiną infrastruktūrą, kur „Žiemio“ auklėtiniai galėtų buriuoti“, – po pasitarimo kalbėjo A. Cesiulis.

Anot jo, uosto atstovai geranoriškai sutinka įsileisti buriuotojus į pietinę dalį. Tačiau problema ta, kad toje potencialioje vietoje, kuri penktadienį apžiūrėta, ilgai užsibūti neįmanoma. „Jei prasidės pietinių uosto vartų statyba, ta vieta virs statybų aikštele ir reikės išsikraustyti. Todėl dabar investuoti net ir į laikinus statinius, infrastruktūrą neatrodo logiška“, – teigė vicemeras.

Uosto atstovai nurodė, jog pietinėje dalyje yra ir „Natura 2000“ saugoma teritorija, kurioje uostas negali vykdyti jokios gamybinės veiklos. „Gamyba toje teritorijoje negalima, bet galbūt leidžiama kitokia veikla. Sutarėme, kad „Žiemio“ vadovė kreipsis į Aplinkos apsaugos agentūrą, kad ši pateiktų atsakymą, ar toje teritorijoje būtų galima įrengti buriavimo mokyklą. Žinoma, kalbame tik apie laikinus statinius – konteinerius persirengti, angarą, kuriame būtų laikomas inventorius. Mes norėtume, jog nebūtų pamiršti ir irkluotojai, kurie taip pat nori sportuoti ne tik Dangėje, bet ir mariose. Kai bus aiškus aplinkosaugininkų atsakymas, tuomet ir žinosime, į kurią vietą sutelkti dėmesį. Viena aišku, kad šią problemą reikia spręsti kuo greičiau, nes Drevernoje buriuotojams yra nebepatogu. Be to, ten nėra galimybių „Žiemio“ mokyklai plėsti savo veiklą, priimti daugiau vaikų. Todėl ir siekiame, kad jau kitais metais buriuoti vaikai mokytųsi Klaipėdoje“, – pabrėžė A. Cesiulis.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas padidino savo dalį Baltijos šalių rinkoje

Žymus krovos augimas, nauji rekordai statybinių medžiagų ir iškasenų bei konteinerių krovoje ir 39 proc. rinkos tarp Baltijos šalių uostų ...
2025-01-23
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Tikrins tranzitu per Klaipėdos uostą vežamus grūdus

Žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas kartu su Ukrainos ir Didžiosios Britanijos kolegomis pasirašė atnaujintą Susitarimo memorandumą dėl grūdų patikros schemos ...
2025-01-21
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėdos uoste atsiras trys žaliojo vandenilio talpyklos (1)

Tarp „Nord Steel“ ir „MT Group“ pasirašyta 1,4 mln. eurų vertės sutartis dėl žaliojo vandenilio saugyklų gamybos ir tiekimo Klaipėdoje. ...
2025-01-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This