Tyrimams į mobiliuosius punktus ragina registruotis internetu (2)

Koronavirusas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-11-13

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad prieš savaitę atsiradus galimybei tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) registruotis internetiniame puslapyje 1808.lt, kiekvieną dieną šia paslauga vidutiniškai pasinaudoja po daugiau nei tūkstantį žmonių.

Ministerija ragina gyventojus dažniau naudotis šia teikiama galimybe ir taip sumažinti Karštosios linijos operatoriams ir savanoriams tenkantį darbų krūvį.

Perspėjama, kad ženkliai išaugus skambučių srautams ir didėjant tyrimų apimtis, nuo koronaviruso mėginio paėmimo iki atsakymų gavimo žmonėms gali tekti laukti ir iki penkių dienų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Žmonės, pajutę koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, kviečiami aktyviau registruotis tyrimui elektroniniu būdu ir užpildyti specialią anketą naudojantis interneto tinklalapiu 1808.lt. Skaičiuojama, kad iki šiol šia galimybe jau pasinaudojo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Tai leidžia gyventojams registracijos procedūrą atlikti greičiau ir patogiau, nes nereikia skambinti į Karštąją liniją numeriu 1808.

Karštosios linijos darbus kuruojančios Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis sako, kad registracija internetu vyksta sklandžiai, tai padeda žmonėms greičiau užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte, be to, padeda sumažinti Karštosios linijos 1808 operatoriams ir savanoriams tenkantį krūvį.

Registruotis internetu galima, jei jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas, viduriavimas.

Artimiausiu metu planuojama dar labiau išplėsti tyrimų galimybes, kad poliklinikos, savo teritorijoje įsteigusios specialius patikros punktus, galėtų gauti apmokėjimą už atliekamus tyrimus, o registruotis į poliklinikose įsteigtus punktus būtų galima per juos įsteigusią gydymo įstaigą.

Gyventojai taip pat gali skambinti numeriu 1808, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies. Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje nuo 8 iki 20 val. kasdien nemokamai iš visų tinklų.

Karštoji linija 1808 darbo dienomis sulaukia apie 12–13 tūkstančių skambučių, savaitgaliais ir nedarbo dienomis skaičiai kiek mažesni – apie 4–6 tūkstančius skambučių.

Perspėjama, kad ženkliai išaugus skambučių srautams ir didėjant tyrimų apimtis, nuo koronaviruso mėginio paėmimo iki atsakymų gavimo žmonėms gali tekti laukti ir iki penkių dienų.

Žymos: | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Tyrimams į mobiliuosius punktus ragina registruotis internetu”: 2

  1. Tomas parašė:

    Laba diena,kaip galima būtų priregistruoti draugę tyrimui dėl COVID’o,nes pas ją el.bankininkystė neveikia?

  2. Remigijus parašė:

    Dėl turėjimo kontakto darbe su sergančių corona

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Šeštadienį - gerokai daugiau nei įprastai naujų COVID-19 atvejų

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad šeštadienį šalyje buvo užfiksuota 18 susirgimų COVID-19 (penki žmonės užsikrėtė antrą kartą). Jau gana ilgą ...
2024-07-21
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Toliau mažėja nulinius COVID-19 rodiklius turinčių savivaldybių

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad penktadienį šalyje buvo užfiksuoti 67 susirgimai koronavirusine infekcija (16 žmonių užsikrėtė antrą, du – trečią ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šalyje - netoli 700 sergančiųjų COVID-19

Trečiadienį šalyje fiksuoti 45 susirgimai koronavirusine infekcija: 12 žmonių užsikrėtė antrą, vienas – trečią kartą. Klaipėdoje, kaip ir antradienį, susirgo ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This