P0

Politika

Biodegalų asociacija: Dainiaus Kepenio siūlymas atitinka tik „Neste“ interesus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-17


Į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadas dėl Alternatyvių degalų įstatymo projekto sureagavusi Biodegalų asociacija savo pranešime spaudai mini ir klaipėdiečio parlamentaro Dainiaus Kepenio iniciatyvą, kuri esą naudinga tik Suomijos korporacijai.

Dainius Kepenis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot asociacijos pranešimo, STT dėmesio sulaukė Seime svarstomas Alternatyvių degalų įstatymo projektas, kuriame numatoma riboti alyvpalmių aliejų ir iš jų šaltinių gautus produktus ir (ar) jų atliekas biodegalų gamyboje.

„Viešojoje erdvėje pasirodžiusią STT informaciją vertiname kaip neobjektyvią ir nekorektišką biodegalų įmonių atžvilgiu. Išplatintoje informacijoje remiamasi Suomijos valstybinei bendrovei „Neste“ palankiais argumentais, o Biodegalų asociacijos argumentai ignoruojami. Siekiame konstruktyvaus dialogo, todėl prašome STT leisti pristatyti savo poziciją ir išsklaidyti abejones“, – pranešime cituojamas Biodegalų asociacijos prezidentas Mindaugas Palijanskas.

Pasak jo, sunku įsivaizduoti, jog STT specialistai nesuprastų, kad diskredituodami pasiūlymus dėl biodegalų iš palmių ribojimo bei žaliavų kontrolės, iš tiesų yra proteguojamas Seimo nario Dainiaus Kepenio pasiūlymas dėl liekanų įteisinimo ir kontrolės atsisakymo.

„Pakankamai aišku, jog pastarasis siūlymas pateiktas išimtinai įmonės „Neste“ iniciatyva ir atitinka jos interesus, nors tai irgi nėra deklaruojama ir Seimo narys nenurodė, kieno iniciatyva buvo pateiktas toks pasiūlymas. Tuo tarpu tokio pasiūlymo priėmimas sudarytų išimtines ir faktiškai monopolines galimybes įmonei „Neste“. Kas reikštų, kad būtų proteguojami palmių augintojai, plečiantys savo plantacijas kirsdami atogrąžų miškus ir toks protegavimas būtų vykdomas Europos ir Lietuvos ūkininkų, tvariai auginančių aliejines kultūras, sąskaita”, – rašoma pranešime.


  2020-11-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt