P0

Kultūra

Jūrų muziejui – nacionalinis dizaino apdovanojimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-18


Šią vasarą Lietuvos jūrų muziejuje įrengta nauja interaktyvi edukacinė ekspozicija ,,Apie vėžiagyvius, dygiaodžius ir mus“ pelnė nacionalinio dizaino prizą „Geras dizainas“ paslaugų ir socialinio dizaino kategorijoje.

Juo apdovanota ekspoziciją sukūrusi dizaino studija „Dadada“ – dizaineriai Martynas Birškys, Milda Šiulytė, Oleksandr Rogovets.

Lankytojai eksponatus gali paliesti, sužinoti, surasti paslėptą informaciją, atlikdami tam tikras užduotis.Evaldo Lasio nuotr.

Ekspozicija ,,Apie vėžiagyvius, dygiaodžius ir mus“ praturtino antrąjį akvariumo aukštą, skirtą jūrų gamtai. Ekspozicijos „Vėžiagyviai, dygiaodžiai ir jų supergalios” turinys orientuotas į jūros gyvūnų prisitaikymą prie aplinkos, išgyvenimą, akcentuojant išskirtines savybes – supergalias. Išskirtos 8 gyvūnų grupės, kiekvienai jų sukuriant interakcijas, kuriose lankytojai patys gali išbandyti ir savo galias.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, naujoji ekspozicija traukia akį ir spalva, ir raiškiomis formomis, ir tuo, kad ją privaloma išbandyti. Lankytojai gali ne tik pasigalynėti su omaru, kuris traiško savo žnyplėmis moliuskų kiautus, bet ir pamatyti, kaip jūrų agurkai spjaudosi … vidaus organais, pabandyti sugauti krabą, suskaičiuoti kardauodegio kojas ir net įkišti ranką į jūrų žvaigždės skrandį.

Visa tai išbandoma įvairiais žaidybiniais būdais, neprisiliečiant prie tikrų gyvūnų. Dizainerių sukurti elementai yra ne tik estetiški, bet ir edukuojantys. Lankytojai juos gali paliesti, sužinoti, surasti paslėptą informaciją, atlikdami tam tikras užduotis. Taip skatinamas jūrų pasaulio pažinimas dar retu Lietuvos muziejuose patiriamuoju būdu

Tai jau antroji dizaino studijos „Dadada” Lietuvos jūrų muziejui sukurta ekspozicija, pelniusi apdovanojimą. Pernai Lietuvos dizaino prizą „Geras dizainas” studija buvo apdovanota už Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje sukurtą ekspoziciją „Mano tėvas – žvejas, aš – jo padėjėjas”.


  2020-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt