Klaipėdos licėjus plečia tarptautinio bakalaureato programas

Švietimas

Klaipėdos licėjus, jau rengia vyresniųjų klasių (11-12) mokinius pagal tarptautinio bakalaureato (IB DP) mokymo ir vertinimo metodiką, pateikė paraišką tarptautinio bakalaureato (IB MYP) 6-10 klasių programos kandidato statusui gauti.

Teigiama, kad mokiniams, baigusiems tarptautinio bakalaureato programą, kur kas lengviau įsilieti į pasaulinį universitetų tinklą, nes mokyklos suole jie įgyja savarankiško mokymosi, kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir kitų reikiamų įgūdžių bei žinių. Tarptautinio bakalaureato diplomas pripažįsta apie 2000 universitetų visame pasaulyje.

Tarptautinio bakalaureato (IB) švietimo fondas vienija per 5000 ugdymo įstaigų 156-ose valstybėse ir veikia jau daugiau nei 50 metų. Klaipėdos licėjus šiemet jau suformavo tris parengiamąsias ir vieną tarptautinio bakalaureato diplomo (IB DP) gimnazistų klases. Pasak Klaipėdos licėjaus direktorės doc. dr. Reginos Kontautienės, mokykla taip pat šiemet pradėjo ugdymą pagal dvikalbio pradinio ir pagrindinio ugdymo (lietuvių-anglų kalbomis) programas ir ruošiasi praplėsti tarptautinio bakalaureato programos apimtis, įtraukiant IB MYP programą, pagal kurią bus ugdomi pagrindinio ugdymo pakopos (6-10 klasių) mokiniai.

Iki šiol tarptautinio bakalaureato programą 6-10 klasių mokiniams Lietuvoje vykdė tik viena mokykla.

„Tarptautinio bakalaureato programa, kuri skirta 11-16 metų mokiniams, padeda ugdyti visapusišką, pasaulį ne vien iš knygų, bet ir per praktinius metodus pažįstančią asmenybę. Programa skatina savarankiškai domėtis, argumentuoti, analizuoti, kritiškai mąstyti, pasitelkti kūrybiškumą. 11-16 metų mokinių fizinis, intelektualinis ir socialinis pokytis – paauglystė – veikia jų asmeninius ir visuomeninius pasiekimus. Todėl jau nuo 6 klasės IB MYP programoje dalyvaujantys mokiniai mokosi tapti sąmoningais, pilietiškais ir mokančiais mokytis jaunuoliais, randančiais ryšius tarp tradicinių dalykų mokymosi ir realaus pasaulio pažinimo, nuolat tobulinančiais bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius“, – pranešime cituojama licėjaus vadovė dr. R. Kontautienė.

Pasak jos, pagal šią programą besimokantys mokiniai jau aštuntoje ir devintoje klasėse rengia ir atsiskaito bendruomenei naudingą projektą, o dešimtoje klasėje – asmeninį baigiamąjį darbą, kuris padeda mokiniui atrasti dominančią sritį, atskleidžia jo asmenines savybes, suteikia daugiau akademinių žinių bei tobulina gebėjimus. Mokymasis vyksta anglų ir nacionaline kalbomis.

Iš viso Lietuvoje yra vos 8 ugdymo įstaigos, akredituotos mokyti pagal tarptautinio bakalaureato programas. Klaipėdos licėjus dar 2017 metų spalį tapo tarptautinio bakalaureato diplomo programos (IB DP) mokykla-kandidate, o 2019 metų rudenį oficialiai suteiktas IB World Schools statusas.

„Tapdamas prestižinių mokyklų bendruomenės dalimi Klaipėdos licėjus per pastaruosius dvejus metus didelę dalį lėšų nukreipė į mokymo bazės atnaujinimą: įrengta mobili biblioteka, papildomai įsigyta naujų, šiuolaikiškų informacinių technologijų priemonių, įrengta gamtos mokslų laboratorija, atitinkanti visus tarptautinio bakalaureato programos reikalavimus, kurioje mokiniai gali atlikti ne tik šioje ar nacionalinėje ugdymo programoje numatytus gamtos mokslų praktinius laboratorinius darbus, bet ir praktines užduotis, kurios gerokai peržengia bendrosios ugdymo programos ribas. Taip pat įrengtas naujas chemijos kabinetas“, – sako IB DP programos koordinatorė Ramunė Petrauskienė.

Paruošiamuoju laikotarpiu užsienyje tobulinosi arti 30-ies pedagogų, jų pasiruošimas dėstyti tarptautinio bakalaureato programoje užtruko apie trejus metus.

„Kadangi ruošiantis tarptautinio bakalaureato diplomo programai buvo įvykdyti visi reikalavimai ir mokykla buvo labai gerai įvertinta, todėl ruošiantis integruoti dar vieną tarptautinio bakalaureato programą, skirtą 6- 10 klasių mokiniams, mokykla iš esmės jau turi visą reikiamą pasiruošimą. Tad pedagogams baigus mokymus ir įgijus papildomus tarptautinius sertifikatus mokymui pagal IB MYP programą, tikime, kad jau kitais mokslo metais galėsime vykdyti ir šią programą“, – viliasi IB MYP programos koordinatorė Aušra Kažukauskienė.

Klaipėdos licėjuje pasiruošimas mokymuisi pagal IB programą vykdomas jau ikimokykliniame amžiuje, kadangi tiek Melnragėje įsikūrusiame licėjaus vaikų darželyje, tiek pradinėse klasėse mokymasis vyksta pagal dvikalbę programą – lietuvių ir anglų kalbomis.

Anot dr. R. Kontautienės, tarptautinio bakalaureato diplomas ne vienam abiturientui tampa vartais į geriausias aukštąsias mokyklas.

„Mokantis pagal tarptautinio bakalaureato programas ruošiamasi studijoms geriausiose aukštosiose mokyklose: vadovaujamasi vienodu, objektyviu ir patikimu vertinimu, kurį pripažįsta geriausi pasaulio universitetai, mokslai remiasi aukštais akademiniais reikalavimais, subalansuotu ugdymo turiniu“, – teigia Klaipėdos licėjaus vadovė.

„Baigus viduriniosios grandies (6-10 klasių) tarptautinio bakalaureato programą, toliau keliaujama į tarptautinio bakalaureato diplomo programą 11-12 klasėse“, – pažymi IB MYP programos ugdymo projektų koordinatorė Laineda Dausynė.

Tikimasi, kad Klaipėdos licėjus viduriniosios grandies IB MYP programą galės pradėti įgyvendinti jau 2021-2022 mokslo metų rudenį.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Įnauguruoti pirmieji Japonų kalbos centro nariai

Klaipėdoje įvyko vienintelio Vakarų Lietuvoje Japonų kalbos centro pirmųjų narių inauguracijos ceremonija. Renginio dalyviai stebėjo išskirtinius meninius pasirodymus ir unikalią ...
2024-03-14
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos mokiniai kviečiami dalyvauti naujame kino festivalyje

Klaipėdos licėjus kviečia visų Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų mokinius atskleisti savo kūrybiškumą ir dalyvauti naujame trumpų filmų festivalyje. Festivalio ...
2024-03-13
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Už nuopelnus švietimui ir kultūrai įteikti Karalienės Luizės medaliai

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre įvyko jau tradiciniu tapęs, nuo 2013-ųjų organizuojamas renginys – Karalienės Luizės atminimo medalių įteikimo šventė, ...
2024-03-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This