P0

Kriminalai ir nelaimės

Neįgaliųjų sporto klubo prezidentas įtariamas vogęs paaukotas lėšas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-26


Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti Klaipėdoje registruotų dviejų neįgaliųjų asociacijų ir neįgaliųjų sporto klubo prezidentui. Jis kaltinamas apgaulingai tvarkęs apskaitą, pasisavinęs didelės vertės turtą bei pateikęs neteisingus duomenų apie pajamas, pelną ar turtą.

Artimiausiu metu ši byla bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme, jame valstybinį kaltinimą palaikys prokurorė Dalia Mackevičienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai nustatė, jog įtariamasis pasisavino didžiąją dalį kaip paramą 2015–2019 metais gautų piniginių lėšų, o nusikaltimui nuslėpti galimai tyčia paslėpė apskaitos dokumentus.

Tyrimo duomenimis, asociacijoms ir sporto klubui rėmėjų piniginės lėšos buvo pervedamos į banko sąskaitas bei duodamos grynaisiais pinigais. Kaltinamasis, įtariama, gautų grynų pinigų į asociacijų ir sporto klubo kasą, banko sąskaitas neįnešė, nepanaudojo asociacijų ir sporto klubo veikloje. Taip pat tyrimas parodė, kad kaltinamasis iš asociacijų ir sporto klubo sąskaitų atlikdavo bankinius pavedimus, atsiskaitinėdavo banko kortele už galimai ne su asociacijų ir sporto klubo veikla susijusias prekes bei paslaugas. Tyrimo metu nustatyta, kad minėtu 4 metų laikotarpiu kaltinamasis galėjo pasisavinti svetimo turto, piniginių lėšų už daugiau nei 888 tūkst. eurų.

Nustatyta, jog dėl to į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Artimiausiu metu ši byla bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme, jame valstybinį kaltinimą palaikys prokurorė Dalia Mackevičienė.


  2020-11-26

  Vienas komentaras apie “Neįgaliųjų sporto klubo prezidentas įtariamas vogęs paaukotas lėšas”

  1. AvatarOho ho (IP: 83.179.13.57)

   Fizinė negalia pasirodo yra niekis palyginti su ” protine ” ? Ir asociacija ir prezidentas, ir kandidatas į seimą nuo Centro partijos :))) Vagia net nuo savų ( neįgalių ) , o paskui rėkia ” kalta valdžia , mažai duoda ” ? Šlykštu …Džiugu nors tiek , kad rinkėjai atsipeikėjo ir Centro partija liko be seimo .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt