P0

Politikų tribūna

Apie vaikus. Ir pinigus vaikams

Audrus Petrošius, Seimo narys
2020-12-03


Kaip juokavo Olegas, vaikai maži ir pinigų mažai jiems reikia. O kalbant rimtai, jau ima pabosti neadekvatus karksėjimas, kaip atėjusi nauja valdžia visus pinigus ims ir nukapos. NENUKAPOSIM.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip, labai sunku įsivaizduoti, kaip jau pavasarį nesurinktame biudžete atsirastų pinigų kiekvienam įnoriui: ir praeities planui, ir nemokamoms paslaugoms visiems, ir keliukams prie kiekvieno valdininko namų, tačiau pinigų vaikams mažinti neplanuojama.

Kandidatė į Socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickienė taip pat jau ne kartą aiškiai ir nedviprasmiškai atsakė į šį klausimą – NEKETINAMA.

Socialinių reikalų ir darbo komitete nebuvo svarstomas įstatymas dėl vaiko pinigų didinimo, nes šį įstatymą Seimas priėmė praėjusių metų gruodžio 17 d. Kolega Mindaugas Lingė nepatingėjo ir rado statistiką: už balsavo 111, prieš – 3 susilaikė – 6. Beje, kolegos iš TS-LKD už šį įstatymą balsavo 21, nė vieno prieš ir susilaikė tik 1.

Tai ką svarstė komitetas?

Nuo kitų metų keičiasi bazinis socialinės išmokos dydis nuo 39 iki 40 Eur. Ir nors tai atrodo nedidelis pasikeitimas, vaiko pinigų išmoka tiesiogiai priklausoma nuo šio pasikeitimo. Tam, kad vaiko pinigai išlaikytų pernai sutartą dydį, komitetas pritarė ir taip pat (balsais pasiskirsčius 9 už, 2 prieš) pritarė šio klausimo grąžinimui į Vyriausybę peržiūrėjimui. Tokie tie sisteminiai procesai.

Vis tik pakeitimų biudžete tikrai padaryti teks (apie svarbiausius tikrai galėsime padiskutuoti čia): senosios Vyriausybės nesuplanuoti būtini, esminiai įsipareigojimai, turės rasti pagrindimą ir „eilutę”, iš kurios bus finansuojami.

Tai čia paraginimas nesikliauti antraštėm ir nepanikuoti – klausti, išsiaiškinti, bet taip pat pasitikėti tais žmonėmis, kuriuos išrinkote šalies valdymui.

Džiaugiuosi, kad turėsime skaičiuoti mokančią ministrę pirmininkę, nežadančią kiekvienam pyrago gabalo, nes pyragas – valstybės biudžetas – turi aiškias ribas. Reiktų tai atsiminti ir tada, kai svarstysite, ar sąžiningai mokėti mokesčius, ir stebint, kaip būtina atsisakyti kai kurių populistinių projektų finansavimo.

Tačiau dar kartą kartoju – vaiko pinigai nebus panaikinti. Tai mūsų įsipareigojimas kiekvienam Lietuvos vaikui, kiekvienai Lietuvos šeimai, kuriems taikomos šio teisės akto nuostatos.


  2020-12-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt