P0

Verslas

„Klaipėdos energija“ įsirengė aikšteles biokurui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-04


Klaipėdai ir Gargždams centralizuoto šildymo paslaugą užtikrinanti uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ Šilutės plento padalinyje įrengė dvi naujas biokuro sandėliavimo aikšteles, kurių bendras plotas – 2440 kv. m. Teigiama, kad jos leis sukaupti didesnes kuro atsargas, pagerins pozicijas derantis dėl palankesnės kuro kainos bei sudarys sąlygas atsigabenti smulkintą medieną iš užsienio.

Šilutės plento katilinėje dar prieš penkerius metus bendrovė pastatė du biokuro katilus, o pernai – dar du. Šiuo metu tai yra pagrindiniai AB „Klaipėdos energija“ naudojami šilumos gamybos šaltiniai.

„Degindami biokurą, o ne beveik trigubai brangesnes gamtines dujas, pagaminame pigią šilumą ir mieste sudarome konkurencingą aplinką nepriklausomiems šilumos gamintojams. To pasekmė – mažesni mokesčiai visiems mūsų klientams. Tačiau senasis biokuro sandėlis yra per mažas mūsų dabartiniams poreikiams. Dirbant visu pajėgumu jame telpa kuro atsargos vos trims dienoms. Naujosios aikštelės leis sukaupti kelis kartus didesnį rezervą“, – pranešime spaudai cituojamas Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Pasak vjo, įsigyjant didesnį kuro kiekį atsiranda galimybės jį nupirkti pigiau arba užpildyti sandėlius ne šildymo sezono metu, kai kainos būna mažiausios. Be to praplėstos ir transportavimo galimybės tiekėjams iš kitų šalių – 520 kv. m dydžio biokuro iškrovimo aikštelė įrengta šalia geležinkelio atšakos ir pritaikyta atsigabenti biokurą vagonais.

„Aikštelės pastatytos, liko tik jų pridavimo formalumai, tad paskutiniajame aukcione jau pirkome trigubai didesnį nei įprastai biokuro kiekį. Šįkart kurą pavyko įsigyti 15 procentų pigiau nei anksčiau“, – teigė A. Katinas.

Naujosios aikštelės įrengtos bendrovės teritorijos gilumoje, nei nuo Šilutės plento, nei iš gyvenamųjų kvartalų jos nematomos. Didžioji (1920 kv. m) aikštelė apjuosta gelžbetonine 3 metrų aukščio tvora.

Biokuras iki šiol bendrovei daugiausia buvo pristatomas dengtomis puspriekabėmis, įvažiuojančiomis per Dubysos gatvę.

Aikštelę apžiūrėjęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas akcentavo būtent ekologinę energetikų infrastruktūros patobulinimo naudą

„Dabar kasdien biokurą bendrovei atveža apie 20 sunkvežimių. Nuo šiol bus galima tą skaičių mažinti pasinaudojant geležinkeliu. Mažiau sunkiojo transporto miesto gatvėse, mažiau oro taršos. Labai gerai nuteikia, kad bendrovė stengiasi ne tik dėl mažesnės šilumos kainos, bet planuodama veiklą atsižvelgia į ekologiškai darnaus miesto tikslus“, – teigia V. Grubliauskas.


  2020-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt