P0

Svarbu

Išskirtinis „Atviros Klaipėdos” mėnuo (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-08


2020-ųjų lapkritis tikrai taps išskirtiniu „Atviros Klaipėdos” istorijoje. Ne tik dėl to, kad kilome į teisinį mūšį už Jūsų teisę žinoti, bet ir dėl to, kad sulaukėme įvertinimo europiniu mastu. 

Nebekartosiu visos istorijos, dėl kurios „Atvirai Klaipėdai” teko kreiptis į Vilniaus apygardos administracinį teismą, tik informuoju, kad skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui teisininkai jau baigia ruošti ir pateiks jį artimiausiu metu.  Noriu padėkoti visiems, kurie išgirdo prašymą finansiškai prisidėti prie šios bylos, susijusius su Jūsų teise žinoti. Dėkoju ir kolegoms iš Vilniaus bei visų kitų Lietuvos vietų, kurie sureagavo ir išreiškė palaikymą mums šioje kovoje. 

Praėjusį mėnesį sulaukėme ir 5046,11 Eur paramos iš gyventojų pajamų mokesčio, kurią pagal mūsų skaitytojų valią pervedė Mokesčių inspekcija. Aišku, šiek tiek gaila, kad taip remiančiųjų „Atvirą Klaipėdą” ratas per metus padidėjo tik vienu žmogumi, tačiau kartu džiugu, kad mūsų rėmėjų pajamos gerokai išaugo, nes ir „Atvirai Klaipėdai” pervesta suma lyginant su pernai padidėjo beveik 600 eurų. 

Itin išskirtiniu įvykiu laikyčiau faktą, kad „Atvira Klaipėda” pateko tarp 68 Europos žiniasklaidos organizacijų, kurioms Europinis žurnalizmo COVID-19 pagalbos fondas (European Journalism COVID-19 Support Fund) skyrė finansinę paramą, kad jos galėtų tęsti savo misiją šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu. 

Tad dar kartą ačiū kiekvienam iš Jūsų, kuris prisidedate prie to, kad mes kiekvieną dieną galėtume Jums pranešti klaipėdietiškas ir Vakarų Lietuvos žinias. 

Na, o dabar, kaip ir visada – skaičiai. 

Lapkritį internetinį dienraštį valdanti VšĮ „Klaipėda atvirai“ gavo 18 537,36 Eur pajamų, kurias sudaro 711,25 Eur fizinių asmenų parama, 1810 Eur pervedė juridiniai asmenys už paskelbtus „banerius“ ir nuorodas, 970 Eur gauta už Seimo rinkiminės kampanijos metu paskelbtą politinę reklamą, 10 000 Eur skyrė Europinis žurnalizmo COVID-19 pagalbos fondas, 5046,11 Eur paramos iš gyventojų pajamų mokesčio pervedė Mokesčių inspekcija.

Lapkričio išlaidos sudarė 6200,6 Eur: 

Atlyginimas žurnalistams, redaktoriui (įskaitant straipsnius kultūriniams projektams „Kelionės laiku Klaipėdos gatvėmis“, „30 nepriklausomybės metų: valstybingumo ženklai Klaipėdoje“, „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas“ ) – 3829,97 Eur

Bankiniai mokesčiai – 11 Eur

Mobilusis ir interneto ryšys – 65,02 Eur

Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 16,77 Eur

„Gmail” ir „One drive” saugyklų nuoma – 6,82 Eur

Mokestis už SMS paramos administravimą – 12 Eur

Kuras – 121,7 Eur

„Sodros” mokesčiai – 677,1 Eur

Gyventojų pajamų mokestis – 614,47 Eur

Atlyginimas redaktoriui – 649,75 Eur

Autobusų bilietai – 5,3 Eur

Straipsnių vertimas į rusų kalbą projektui „atviraklaipeda.lt in russian“ – 76 Eur

Darbo vietos nuoma 84,7 Eur

Buhalterijos paslaugos 30 Eur


  2020-12-08

  Vienas komentaras apie “Išskirtinis „Atviros Klaipėdos” mėnuo”

  1. AvatarMoteris su spuogu ant kaktos (IP: 85.206.23.47)

   Tai kodėl neparašei kiek pinigų gavai už teisus (kiek surinkai paramos)
   A nenius čia tau davė tų šaibų, kad nesakai ir nenurodai kiek asmenybių tau čia paskolino

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt