Miestas, Svarbu

Tikisi prakalbinti ir daugiau Klaipėdos skulptūrų

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-11


Aštuonių uostamiesčio skulptūrų garsines istorijas sukūręs Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tikisi, kad taip prakalbinti pavyks bent dešimtadalį Klaipėdos skulptūrų, kurių yra apie 200.

Įgyvendinant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos remtą projektą į QR kodą su telefonu nuskaičiusius žmones nuo šiol pasakodami savo ir aplink juos esančių objektų istorija prabyla Taravos Anikė, „Neringa“, Vydūnas, „Mažasis klaipėdietis“, „Juodasis vaiduoklis“, „Bučinys“, „Undinė” bei „Žvejys”.

„Skulptūras rinkomės truputėlį kitaip, norėjome, jog savo istoriją miestiečiams ir miesto svečiams papasakotų dar neatrastos arba šiek tiek pamirštos miestą puošiančios ir įdomias istorijas turinčios – „Neringa“, Vydūnas, „Mažasis klaipėdietis“. Kviečiame visus saugiai pasivaikščioti po miestą, aplankyti ne tik Kalėdinę eglutę, bet ir susipažinti su miesto skulptūromis, sužinoti jų ir aplink esančių objektų istorijas. Labai tikimės, jog istorijos sulauks susidomėjimo ir šį projektą galėsime tęsti – įgarsinti bent dešimtadalį mieste esančių skulptūrų, kurių yra per 200″, –  sako Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Pasak jos, tekstų rašymu ir garsinimu užsiėmė viešąjį pirkimą laimėjusi Vilniaus kompanija „We Are Marketing”.

„Rinkomės ir balsus, ir balso tembrus. Pavyzdžiui, išklausius žveją buvome nutarę, kad balsas gal per griežtas”, – sakė R. Savickienė.

Projekto pagalba taip pat buvo atnaujintas ir www.klaipedatravel.lt tinklalapis – įdiegta prekių bei paslaugų pardavimo platforma, kurioje galima įsigyti suvenyrų su Klaipėdos simbolika, bilietų į turizmo centro ir kitų įstaigų organizuojamas ekskursijas (šią paslaugą įstaiga vykdys pasibaigus karantino laikotarpiui). Pardavimo platformoje atsirado skiltis „Sukurta Klaipėdoje“, kurioje savo kūrybinius darbus pristato menininkės Urtė Jasenkaitė, Gretė Jablonskienė „Shuke ceramics“, Jūratė Čėsnaitė „Maži dalykai“. Pasak R. Savickienės, kreiptis, kad čia būtų pristatomi ir jų darbai, gali ir kiti Klaipėdos kūrėjai.

Svetainėje taip pat įdiegtas pokalbių robotas, kuris 24 valandas per parą „dirbs“ ir atsakys į daugiau nei 400 klausimų, susijusių su Klaipėdos miesto turizmo ištekliais. Informacija bus teikiama lietuvių ir anglų kalbomis.


  2020-12-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt