Dėl Girulių miško ateities balsavo mažiau nei 15 tūkst. klaipėdiečių (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-12-15

Apklausa dėl Girulių miško ateities yra baigta, jos rezultatai bus pristatyti artimiausiame miesto tarybos posėdyje, tuomet miesto politikai turės apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų, antradienį išplatintame pranešime spaudai skelbia Klaipėdos savivaldybė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pranešime teigiama, esą apklausa dėl Girulių miško ateities nesulaukė deramo klaipėdiečių dėmesio, nes per daugiau nei du mėnesius apklausoje dalyvavo kiek mažiau negu 15 tūkst. klaipėdiečių. Specialiai apklausai vykdytos komisijos posėdyje nuspręsta nebesiūlyti pratęsti apklausos.

Šių metų spalio 5 d. startavusi apklausa „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“, kurios terminas buvo papildomai du kartus pratęstas, baigėsi vakar, gruodžio 14 d. Antradienį vykusiame apklausos komisijos nuotoliniame posėdyje buvo paskelbti rezultatai.

Elektroniniu būdu vykdytoje apklausoje, į kurią buvo nukreipiama per oficialią Klaipėdos miesto savivaldybės svetainę, savo nuomonę išreiškė iš viso 14 714 uostamiesčio gyventojų. Absoliuti dauguma – 14 571 apklausos dalyvių – pasisakė nepritariantys, kad Melnragės – Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas. Dar 23 apklausos dalyviai nepritarimą geležinkelio plėtrai Girulių miške išreiškė raštiškai, kai tokia galimybė dar buvo iki karantinui prasidedant. Už geležinkelio plėtrą pasisakė 143 klaipėdiečiai, taip pat buvo 2 atvejai, kuomet apklausa pripažinta negaliojančia.

Vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės mero potvarkiu apklausa vykdyta nuo š. m. spalio 5 iki spalio 30 d.

Vėliau, atsižvelgiant į specialiai apklausai vykdyti sudarytos komisijos lapkričio 6 d. posėdyje išsakytus argumentus ir siūlymus, kad dėl karantino sutrumpėjo terminas, per kurį gyventojai galėjo sudalyvauti apklausoje išreikšdami nuomonę rašytine forma, be to, apklausos pradžioje  buvo užfiksuoti balsavimo trukdžiai, nuspręsta pratęsti apklausos terminą nuo lapkričio 16 d. lapkričio 30 d. Internetinės apklausos skiltyje buvo patalpintos asmens identifikavimo ir balsavimo instrukcijos, kad gyventojams pateikti savo nuomonę apklausoje būtų paprasčiau.

Dar vėliau Klaipėdos miesto mero potvarkiu apklausos terminas pratęstas nuo gruodžio 2 d. iki gruodžio 14 d., nes buvo gauta daug klaipėdiečių priekaištų dėl trikdžių prisijungiant prie apklausos per elektroninius valdžios vartus. Esą tąsyk prisijungti nebuvo galima dėl Informacinės visuomenės plėtros komiteto administruojamoje svetainėje vykdomų darbų, todėl gyventojams nuspręsta „kompensuoti“ tą laikotarpį.

Apklausos komisija vieningai sutarė, kad artimiausiame tarybos posėdyje būtų pristatyti apklausos rezultatai. Kokį sprendimą priims miesto politikai, paaiškės jau šio mėnesio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.

„Ši apklausa – Klaipėdos miesto savivaldybės ir miesto tarybos politikų inicijuotas būdas užtvirtinti, kokią poziciją dėl geležinkelio plėtros Girulių miške turi klaipėdiečiai. Ir nors pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų balsas – patariamojo pobūdžio, aiški gyventojų pozicija galėtų būtų akstinas rengti dokumentą, kuris būtų teikiamas Vyriausybei kaip siūlomas nutarimo projektas dėl miško išsaugojimo”, – rašoma savivaldybės pranešime.  

Tuo metu dėl minėtos apklausos į Klaipėdos apygardos prokuratūrą kreipėsi klaipėdiečiai Gintaras Ramašauskas ir Aidas Bengardavičius, kurie prašo prokurorų ginti viešąjį interesą, pripažįstant apklausą neįvykusia.

Žymos: | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Dėl Girulių miško ateities balsavo mažiau nei 15 tūkst. klaipėdiečių”: 2

  1. To fenomenas parašė:

    Išankstiniai rinkimai nepadės, nes asilai renka gudresnius asilus.

  2. Fenomenas keistas parašė:

    dėl to Girulių miško. Miestiečiai išsirenka save atstovauti 31 miesto tarybos narį ir po to priversti rinkti visokius parašus ir galiausiai kreiptis į Prokurorą pagalbos ginant viešą interesą. Gal pradžiai velniop tokius miesto „politikus” ir miestui reikalingi išankstiniai rinkimai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Startuoja kasmetinis kultūrinių renginių ciklas „Pėdink į Girulius“

Birželio 6 d., ketvirtadienį, startuoja kasmetinis, jau 15-tą kartą vyksiantis kultūrinių renginių ciklas „Pėdink į Girulius“. Kiekvieną vasaros trečiadienį (ir ...
2024-05-31
Skaityti daugiau

ELTA

Beveik kas septintas gyventojas situaciją šalyje vertina neigiamai

Naujausios šalies gyventojų apklausos rodo, kad balandį du trečdaliai žmonių padėtį Lietuvoje įvertino kaip blogėjančią. Visgi pesimistiškai situaciją vertinančių gyventojų ...
2024-05-07
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Baimes kėlusiam projektui pritarta vienbalsiai

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ketvirtadienį miesto Tarybos posėdžio metu dar kartą patikino, jog dėl sumanymo paliatyvios slaugos paslaugas vaikams teikti ...
2024-04-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This