P0

Transportas

Autobusus dezinfekuoja garu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-16


Uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos autobusų parkas (KAP) praneša, jog ėmėsi papildomų priemonių, kad kelionės jų autobusais būtų saugesnės.

Kaip ir anksčiau, mieste kursuojančių KAP maršrutinių autobusų salonuose reguliariai specialiais skysčiais ir šluostėmis nuvalomos rankenos, turėklai, o po reiso grįžę į parką visi autobusai dezinfekuojami nauju įrenginiu – garų generatoriumi.

„Skirtingai nuo pavasarinio karantino metu išpopuliarėjusių purškiamų dezinfekcinių preparatų, kuriais efektyviai neutralizuojame bakterijas ant paviršių, dabar įsigijome garų generatorių, kuris iškart dezinfekuoja ir paviršius, ir patalpos orą“, – pranešime cituojamas Imantas Paliakas, KAP Eksploatacijos departamento direktorius.

Garų generatorius dezinfekuojančio tirpalo koncentratą per kelias sekundes įpurškia į autobuso saloną, durys uždaromos ir garai lyg tirštas rūkas sklinda uždaroje patalpoje. Dezinfekuojančių garų koncentracija kurį laiką didėja, tad stebint vaizdą lauke matyti kaip balti dūmai veržiasi iš autobuso per visus plyšius. Maždaug per valandą dezinfekuojantys garai išsisklaido, prieš reisą autobusas dar papildomai pravėdinamas. Ši technologija, kaip ir pats įrenginys, yra sertifikuoti Sveikatos apsaugos ministerijos.

„Puikiai suprantame, jog šiandien visi mes esame padidintos rizikos zonoje, todėl stengiamės tinkamai dezinfekuoti transporto priemones, kad mūsų autobusuose keleiviams ir vairuotojams būtų maksimaliai saugu. Ir kalbame ne tik apie keleivių pervežimą. Keli mūsų autobusai Klaipėdoje naudojami kaip mobilieji patikros punktai, specialiais reisais gabename asmenis atlikti COVID 19 testą, todėl stengiamės išnaudoti visas saugumo priemones. Iki šiol tai pavyko, nes bendrovėje neužsikrėtė nė vienas darbuotojas. Visi mums žinomi koronaviruso atvejai atėjo iš išorės, darbuotojų šeimų. Be to, nesame gavę jokios oficialių tarnybų informacijos apie mūsų autobusuose užsikrėtusius keleivius“, – teigia Vaidas Ramanauskas, KAP generalinis direktorius.

Dėl šalyje paskelbto karantino KAP yra sumažinusi tarpmiestinius pervežimus, mažiau reisų atliekama mieste bei priemiesčiuose.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2020-12-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt