P0

Sveikata

Siekia persirgusiųjų kraujo plazma gydyti ir Vakarų Lietuvos pacientus (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-16


Klaipėdos meras kreipėsi į Nacionalinį kraujo centrą, ragindamas sudaryti galimybes COVID-19 persirgusių asmenų kraujo plazma gydyti ir Vakarų Lietuvos pacientus.  Toks gydymas COVID-19 užsikrėtusiems asmenims atskirais atvejais taikomas kaip kompleksinio gydymo dalis.

Nacionalinio kraujo centro prašoma sudaryti galimybę gauti COVID-19 persirgusių asmenų kraujo plazmą Klaipėdos apskrityje esančioms ligoninėms arba įpareigoti bei sudaryti sąlygas tokią kraujo plazmą imti ir ruošti šio centro Klaipėdos skyriuje.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, vien Klaipėdos mieste yra apie 2600 asmenų, kurie jau persirgo COVID-19, todėl tikslinga būtų kraujo plazmą imti ir ruošti Klaipėdoje.

„Tokiu atveju tikėtina, kad dėl patogesnio ir artimesnio atvykimo, daugiau asmenų, persirgusių COVID-19 liga ir gyvenančių Vakarų Lietuvos regione, taptų donorais. Vykti į Kauną ar Vilnių duoti kraujo dažnas gali neturėti galimybių, o jei kraujo plazma būtų imama ir ruošiama Klaipėdoje, manome, donorų skaičius būtų didesnis“, – pranešime spaudai teigia Sveikatos apsaugos sk. vedėja.

Sudarius galimybes imti ir ruošti kraujo plazmą Klaipėdoje, Klaipėdos miesto savivaldybė praneša aktyviai prisidėsianti prie informacijos sklaidos ir galimų donorų kvietimo bei raginsianti tą patį daryti ir kitas Vakarų Lietuvos regiono savivaldybes.


  2020-12-16

  2 komentarai “Siekia persirgusiųjų kraujo plazma gydyti ir Vakarų Lietuvos pacientus”

  1. AvatarPRITARIU (IP: 78.57.193.166)

   Labai sveikintinas Pavyzdys. Kiek teko girdėti, šis gydymo metodas labai efektyvus sunkiai sergantiems.

  2. AvatarO kur galima priduoti? (IP: 90.131.47.10)

   Ir kiek mokama už tai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt