P0

Miestas

Nori atleisti Klaipėdos teisėją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-23


Prezidentas Gitanas Nausėda, susipažinęs su Teisėjų garbės teismo sprendimu, kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėją Rasą Augustę, savo poelgiu pažeminusią teisėjo vardą.

Šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjos R. Augustės įgaliojimus iki bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Garbės teismas priėmė sprendimą, kuriuo pasiūlė prezidentui atleisti teisėją R. Augustę iš pareigų dėl to, kad ji pažeidė ne vieną Teisėjų etikos kodekso reikalavimą ir taip pažemino teisėjo vardą, pakenkė teismo autoritetui. Teisėjų garbės teismo konstatuota, kad teisėja pažeidė Teisėjų etikos kodekse įtvirtintus pareigingumo, teisingumo ir nešališkumo, pavyzdingumo, padorumo bei solidarumo principus.

Teisėjos R. Augustės drausminės atsakomybės klausimas Garbės teisme buvo spręstas jau tris kartus, 2013 ir 2017 m. jai buvo skirti griežti papeikimai.

Atlikus teisėjos nagrinėjamos bylos patikrinimą, paaiškėjo, kad ji nevykdė imperatyvios pareigos teismo pirmininkui pranešti apie teismo procesus, kuriuose ji pati buvo proceso šalis. Teisėja taip pat darė procesinius pažeidimus –  netinkamai sprendė jai pareikšto nušalinimo klausimą. Vėliau ji kišosi į kito teisėjo teisingumo vykdymo veiklą, taip pažeisdama konstitucinį teisėjo nepriklausomumo principą.

Priimdamas sprendimą dėl teisėjos R. Augustės, Garbės teismas vertino padarytų nusižengimų sunkumą, jų teisinį pobūdį, padarymo aplinkybes, teisėją charakterizuojančius duomenis, jos požiūrį į padarytus pažeidimus ir į tai, kad R. Augustės drausminės atsakomybės klausimas teisme sprendžiamas ne pirmą kartą. Garbės teismas pažymėjo, kad nuolatinis pagrindinių Teisėjų etikos kodekso reikalavimų nepaisymas ir nesuvokimas leidžia teisėjos elgesį vertinti kaip nesuderinamą su teisėjų veiklos principais.


  2020-12-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt