P0

Kultūra

„Spragtukas“ atkeliaus į jūsų namus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-23


Kokios gražiausios metų pabaigos šventės be „Spragtuko“? Tad antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 d. 19 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras savo „Facebook” paskyroje publikai dovanos Piotro Čaikovskio šokio spektaklio „Spragtukas“ įrašo peržiūrą.  

Artėjant metų virsmui, „Spragtuko“ spektakliai tradiciškai atgimsta viso pasaulio scenose. Jie – tarsi teatrinis žiemos švenčių simbolis, tarsi privalomas baleto gerbėjų kalėdinis atributas ir kasmetinių susitikimų vieta. Todėl kiek bebūtų skelbiama „Spragtuko“ spektaklių su savais ar gastroliuojančiais artistais, žiūrovų jiems niekada netrūksta.  

Martyno Aleksos nuotr.

Savąją „Spragtuko“ versiją 2019 m. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė Vilniaus ir Klaipėdos arenose. Spektaklį uostamiestyje sukūrė garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, kartu su kostiumų ir scenografijos dailininkais – Jekaterina Zlaja ir Aleksandru Barmenkovu, šviesų dailininku Jevgenijumi Vinogradovu. 

Daugeliui kūrėjų taptų iššūkiu klasikinį baletą pristatyti universaliose arenose, bet tik ne K. Simonovui, jau ne kartą tai dariusiam su įvairių šalių baleto trupėmis. „P. Čaikovskis parašė tokią nuostabią muziką, kad ji gyvuos ilgiau nei amžinybę. Planeta išnyks, o ši muzika vis dar skambės kažkur astraluose… Nes „Spragtukas“ – nemirtingas kūrinys“, – įsitikinęs choreografas. 

Spektaklis praveria duris į modernų ir šiuolaikinį „Spragtuko“ pasaulį. Kritikų už meninius išsišokimus bei tradicinių dogmų nepaisymą kartais plakamas kūrėjas sukūrė neįprastą teatrams choreografiją, tad ir istorija tampa kitokia. Sceną puošia gigantiškos dekoracijos, o išmanūs videoprojekcijų sprendimai klaidina netikros realybės pasaulyje. Žiūrovų regimą pilį, Kalėdinę eglę, pelių kariuomenę, net pūgos snaiges spektaklyje bus sunku atskirti nuo tikrų, tad būkite akyli – jūs laukia daug užduočių. 

Tarptautiniame pastatyme šoka ne tik visa Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė, bet ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Olga Konošenko, taip pat vaikai iš šokių mokyklos „Coda“. Spektaklyje dainuoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vaikų operos studijos jaunieji dainininkai. 

Į užburiantį muzikos pasaulį žiūrovai ners kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir batutos meistru, teatro vyriausiuoju dirigentu Tomu Ambrozaičiu.

Tuo metu pirmąją šv. Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, Muzikinis teatras kviečia 18.30 val. įsijungti LRT Plius kanalą, kuris transliuos klaipėdiečių premjerą – šokio spektaklį „Faustas”.

kultūros straipsnių vidus 10


  2020-12-23

  Vienas komentaras apie “„Spragtukas“ atkeliaus į jūsų namus”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt