P0

Miestas

Valandai užges Klaipėdos eglė, akciją kviečiami palaikyti ir miestiečiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-23


Kūčių išvakarėse akcija „Tylos ir solidarumo valanda“ kviečia stabtelti ir susimąstyti, išreiškiant solidarumą su tais, kam COVID-19 pandemija tapo netekčių ar sunkių išbandymu laikotarpiu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Prieš pat didžiąsias žiemos šventes akciją inicijavę Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija trečiadienį, gruodžio 23-ąją, kviečia Lietuvos žmones simboliškai nuo 19 iki 20 val. užgesinti šventines puošmenas, išjungti kalėdinių eglučių šviesas, tylos minute pagerbti tiesiogines ir netiesiogines COVID-19 aukas.

Prie akcijos jungiasi ir šalies savivaldybės – Klaipėda nuo 19 iki 20 valandos užgesins pagrindinę miesto Kalėdų eglę, Šiaurinę žvaigždę, kitas Teatro aikštės dekoracijas, Karlskronos ir Atgimimo aikščių, Liepų gatvės šventinį apšvietimą ir dekoracijas. Mero raginimai solidarizuotis ir jungtis prie akcijos buvo išsiųsti ir senamiesčio kavinėms, kitoms miesto įmonėms ir įstaigoms.

„Pasitikime didžiąsias žiemos šventes susikaupę ir linkėdami savo artimam tik gero. O meilę šiuo metu galime išreikšti tik nors ir trumpam sustoję, atsisakę šventinio bėgimo, skubėjimo, susibūrimų. Šį vakarą sustokime visi kartu ir nors mintimis išreikškime supratimą ir palaikymą tiems, kuriems šiuo metu sunku, kurie kovoja dėl sveikatos, gyvybių, o ypač tiems, kurie, deja, savo artimųjų jau neteko. Tik bendromis jėgomis ir sutelkta vienybe įveiksime neeilinį mums visiems tekusį didžiulį išbandymą ir iššūkį. Tebūnie simbolinis šio vakaro stabtelėjimas bei šventinių puošmenų išjungimas palaikymo ženklas visiems nukentėjusiems ir nebylus paraginimas skeptikams dar kartą pagalvoti ir tiesiog susimąstyti – kokioje sudėtingoje ir pavojingoje situacijoje esame visi iki vieno, kokios rizikos ir kokie pavojai supa mus ir mūsų artimuosius. Visi be išimties esame negailestingos ir žūtbūtinės kovos su galinga pandemija fronte ir ta stabtelėjimo valanda tebūnie ir proga visa tai suvokti ir susivokti“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Svarbus simbolinės tylos ir solidarumo valandos akcentas – pirmoji jos minutė taps tylos minute, skirta pagerbti tiek nuo COVID-19 infekcijos mirusius žmones, tiek ir netiesiogines koronaviruso aukas – žmones, kurie dėl sveikatos sistemai kilusių iššūkių ar kitų pandemijos sukeltų aplinkybių  laiku nesulaukė kokybiškos medicinos pagalbos arba ji buvo ribota.

Be to, kaip jau įprasta, nuo gruodžio 23 d. iki 2021 m. sausio 6 d. Teatro aikštėje bus draudžiama naudoti pirotechnikos priemones – aikštė skelbiama zona be pirotechnikos. Apie nutarimą informuos aikštėje pastatyti informaciniai ženklai.


  2020-12-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt