P0

Miestas, Svarbu

Skautų gatvė: kvartalo gyventojų pretenzijos – nepagrįstos (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-30


Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai paskelbė sprendimą vienoje iš dviejų juose atsidūrusių bylų, susijusių su Skautų gatve, einančia per prestižinį Girulių kvartalą „Gintaro krantas“.

Teismas konstatavo, kad šiame kvartale gyvenančio Klaipėdos universiteto infrastruktūros prorektoriaus Benedikto Petrausko, anksčiau vadovavusio šiai bendrijai, ir jo kaimynės Irenos Baltrunenės skundas dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimo yra nepagrįstas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiedu kvartalo gyventojai buvo įsitikinę, kad NŽT neteisėtai išėmė iš viso sklypo tą dalį, kuri būtų skirta Skautų gatvei. Sutikimą tokiam veiksmui buvo davusi pati bendrija, kuriai tuo metu vadovavo verslininkas ir politikas Arūnas Tuma.

Bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjai Laimutė Jokubauskaitė, Remigijus Arminas ir Aušrelė Mažrimienė, nusprendė, kad NŽT sprendimą priėmė laikydamasi visų reikalavimų ir procedūros nebuvo pažeistos, tad jo naikinti nėra pagrindo. Kartu buvo konstatuota, kad B. Petrauskas ir I. Balturniene neturėjo materialiosios reikalavimo teisės, nes valstybinės žemės nuomos sutartis yra sudaryta su bendrija, o jiedu nėra nei sklypo bendrasavininkiai, nei nuomininkai.

Atmetus skundą pareiškėjams nebuvo priteistos ir bylinėjimosi išlaidos, tačiau kartu teismas akcentavo aplinkybę, kad pateikti dokumentai rodė, jog advokatei už paslaugas sumokėjo ne jie, o bendrija.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai sausį skelbs sprendimą ir dar vienoje su šia gatve bei bendrija susijusioje byloje. Joje bendrija ginčija Registrų centro sprendimą neįregistruoti minėtosios gatvės kaip bendrijai priklausančios automobilių stovėjimo aikštelės.

O Klaipėdos apylinkės teismas turės nagrinėti iš Aukščiausiojo Teismo grįžusį bendrijos skundą dėl NŽT sprendimo nutraukti dalies sklypo (gatvės, kelių prie namų bei ploto, kuriame bendrija esą ketina statyti bendruomenės namus) nuomos sutartį. Tačiau šis procesas yra sustabdytas tol, kol bus priimtas galutinis sprendimas I. Baltrunienės ir B. Petrausko inicijuotoje byloje.

ISTORIJA

Pirmą sykį klausimą, ar teisėtai užtverta dalis Skautų gatvės, einančios per kvartalą, pastatytą buvusios pionierių stovyklos vietoje, dar 2006-ųjų kovą iškėlė tuometinė dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistė Natalija Mogučaja-Vaineikienė. Nepaisant jos ir kitų žurnalistų atliktų tyrimų, periodiškai vis pasirodydavusių publikacijų, situacija nėra pasikeitusi iki šiol – ties Pamario gatve įrengtas užkardas pakyla tik ratuotiems kvartalo gyventojams, o nuo kopų pusės joks automobilių eismas neįmanomas, nes čia įrengti vartai su spyna.

Miesto straipsnių vidus

Klaipėdos savivaldybės administracijai galiausiai nusprendus įregistruoti šią gatvę kaip miesto turtą (Kelių įstatymas numato, jog gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms), to padaryti nepavyko, nes dalis gatvės pateko į „Gintaro krantui“ išnuomotą sklypą, o servituto čia neliko dar 2003 metais, kai tuometinė apskrities viršininkė Virginija Lukošienė, vėliau pati įsikūrusi šiame kvartale, pasirašė susitarimą dėl valstybinės žemės nuomos sutarties pakeitimo su tuometine sklypo nuomininke „Klasco“. 2004 m. gruodį apskritis nutraukė sutartį, pasirašytą su „Klasco“, ir sudarė sutartį su „Gintaro krantu“, kuris prieš tai buvo šio sklypo subnuomininkas.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Galiausiai savivaldybė kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą, kad ši pašalintų kliūtį miestui tapti gatvės savininku. Ji atliko patikrinimą ir konstatavo, kad sklypo dalis (gatvė, keliai prie namų bei plotas, kuriame bendrija esą ketina statyti bendruomenės namus) naudojama ne pagal paskirtį ir nusprendė nutraukti jo nuomos sutartį. Toks sprendimas sukėlė bendrijos „Gintaro krantas“ narių nepasitenkinimą ir jie pateikė ieškinį.


  2020-12-30

  4 komentarai “Skautų gatvė: kvartalo gyventojų pretenzijos – nepagrįstos”

  1. AvatarSku tom (IP: 46.249.187.19)

   Grietinėlė neleidžia būti išplakta į paprastą grietinę…

  2. AvatarFaktas (IP: 86.100.126.143)

   TasPetrauskas baisiau už bolševiką Snėčkų, pasistatė užtvarą miesto gatvėje ir niekas nedrysta jo nusodinti…. gėda bedantei teisėsaugai

  3. AvatarRasutė (IP: 85.206.109.127)

   Miesto gatvės ar ne valstybinė žemė,ponai buvusieji merai,valdytojai,neverkite dėl kertamo Girulių miško,jis ne klaipėdiečių jis saujelės oligarvhų.

  4. AvatarPonų rojus (IP: 78.57.193.166)

   Gal pagaliau kas nors tuos ,,ponus”, pralobusius iš mūsų visų pažabos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt