P0

Politika

Vyriausybę ragina teisiškai įtvirtinti Girulių miško apsaugą (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-06


Lietuvos žaliųjų partija iniciavo peticiją, kurioje reikalaujama, jog Vyriausybė teisiškai įtvirtintų Girulių miško apsaugą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Naujosios Vyriausybės programoje žadama laikytis gamtą tausojančios politikos principų. Atėjo laikas pažadus vykdyti, todėl raginame Vyriausybę įtvirtinti nuostatą, kad vystant planus ir konkrečius projektinius sprendinius būtų atsisakyta bet kokių alternatyvų, galinčių turėti neigiamą poveikį Melnragės-Girulių miškui. Papildydama liepos 1 d. nutarimą teiginiu dėl miško apsaugos nuo kirtimų, Vyriausybė aiškiai išreikštų savo poziciją, nuramintų visuomenę ir žengtų žingsnį aplinkai draugiškesnės politikos link“, – pranešime cituojama Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė.

Ji akcentuoja, kad Vyriausybės programoje taip pat žadama įtraukti visuomenę priimant su aplinkosauga susijusius sprendimus, todėl politikė viliasi, kad į Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų apklausos rezultatus bus atsižvelgta ir surinkti duomenys padės Vyriausybei priimti gamtai ir gyventojams palankų sprendimą.

„Nepaisant karantino apribojimų ir įvairių techninių trikdžių beveik 15 000 Klaipėdos gyventojų pareiškė, kad prieštarauja sprendimui vystyti geležinkelio infrastruktūrą Girulių miško sąskaita. Tam pritarė vos 143 klaipėdiečiai. Tai, kad likę miesto gyventojai apklausoje nedalyvavo, nereiškia, kad jie pritaria miško aukojimui. Greičiau simbolizuoja faktą, kad nebuvo užtikrintos visos įmanomos viešinimo ir visuomenės įtraukimo priemonės. Manau, kad šie skaičiai yra pakankamai aiškus signalas, kad geležinkelio plėtra negali prasidėti be platesnio Vyriausybės ir vietos bendruomenės nagrinėjimo“, – sako I. Budraitė.

Vyriausybei ir Susisiekimo ministerijai adresuotoje peticijoje teigiama, kad Melnragės- Girulių miškas turtingas retomis bei nykstančiomis laukinių augalų, grybų ir gyvūnų rūšimis, jų bendrijomis ir buveinėmis. Be to, autorių teigimu, jis prisideda prie geros oro kokybės palaikymo, triukšmo valdymo, kovos su klimato kaita, teikia ekosistemines ir rekreacines paslaugas gyventojams.

„Ekonominių valstybės interesų negalima iškelti aukščiau už aplinkosauginius. Reikia ieškoti kompromisinių sprendimų, kurie leistų derinti valstybės ūkio augimo, gamtos apsaugos ir visuomenės sveikatos bei gerovės interesus“, – tikina partijos pirmininkė.

Jei pateiktas dokumentas bus pripažintas reikalavimus atitinkančia peticija, ją turės nagrinėti Vyriausybės peticijų komisija. Jei komisija pripažintų pareiškėjų reikalavimus teisingais, Vyriausybė turėtų koreguoti 2020 m. liepos 1 d. nutarimą dėl transeuropinio IX B transporto koridoriaus Klaipėdos geležinkelio mazgo dalies susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planų.


  2021-01-06

  8 komentarai “Vyriausybę ragina teisiškai įtvirtinti Girulių miško apsaugą”

  1. AvatarGrubliauskas iškirs virš 500medžių (IP: 90.131.41.183)

   2021-01-06 14:54 Klaipėdos miesto savivaldybės inf.
   Paskelbtas konkursas Skulptūrų parko sutvarkymo darbams atlikti

  2. AvatarGrubliauskas iškirs virš 500 medžių. (IP: 90.131.41.183)

   2021-01-06 14:54 Klaipėdos miesto savivaldybės inf.
   Paskelbtas konkursas Skulptūrų parko sutvarkymo darbams atlikti

  3. AvatarĮdomu kiek mln baudos (IP: 90.131.41.183)

   Savivaldybė gaus už Rumpiškės kvartalo neteisėtus kirtimus??????

  4. AvatarGirulių kirtimas (IP: 90.131.41.183)

   Klaipėdos tarybaiTai konservams kaveckams ir neniškiams ir kubilienėms pasibaigs kaip Klaipėdos baseino statyba. Savivaldybėi skirta 4 mln. baudos .

  5. AvatarGirulių kirtimas (IP: 90.131.41.183)

   Geležinkelio oligarhams pasibaigs kai Rengės Ruožo išardimas-gavo 20mln.baudos
   Viska daro kad mokėtu mokesčių mokėtojai.Geležinkelio ologarhai mūsų nuostoliai

  6. AvatarGeležinkelije protrūkis lasireišė REIKIA KIRSTI 50MAPSAUGOS ZONOS (IP: 90.131.41.183)

   Taip pat registruoti COVID-19 ligos atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Klaipėdos kartono gamybos įmonėje, Klaipėdos geležinkelių įmonėje, šaldytuvų gamybos įmonėje

  7. AvatarAr galima paskaityti ta peticija? (IP: 90.131.41.183)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt